מוני פנאן שם קץ לחייו בביתו; ככל הנראה הסתבך בחובות

עולם הספורט בהלם: מנהל מכבי ת"א בכדורסל לשעבר נמצא ללא רוח חיים בדירתו ברמת אביב לאחר שתלה את עצמו. המניע להתאבדות הוא ככל הנראה הסתבכות כלכלית בעסקי ההשקעות וההלוואות של פנאן. שחקני מכבי לא ישובו ארצה להלוויה

טרגדיה לספורט הישראלי: מוני פנאן, מנהל קבוצת מכבי תל אביב בכדורסל לשעבר, שם בשעות הצהריים קץ לחייו בתלייה בביתו שברמת אביב. צוות מד"א שהוזעק לביתו ניסה לבצע בו פעולות החייאה ממושכות, אך נאלץ לקבוע בסופו של דבר את מותו.

הלוויתו של פנאן תתקיים מחר בשעה 13:00 בבית העלמין בקרית שאול.

מקורבים לפנאן סיפרו לחדשות 2 באינטרנט כי בשנים האחרונות הוא עסק בהשקעות שונות. על פי המקורבים, נראה שפנאן נקלע לחובות כספיים בעקבות שורה של הלוואות שנתן ולקח במסגרת עסקיו, כולל למספר שחקני עבר במכבי להם היה חייב מיליונים, וייתכן שזו הסיבה ששם קץ לחייו. עוד סיפרו המקורבים כי פנאן חווה שיברון לב בעקבות הפסקת עבודתו במכבי.

מקורב: "הוא ניהל מעין בנק פרטי"

"הוא ניהל מעין בנק פרטי", אמר לחדשות 2 באינטרנט מקורב של פנאן, "הוא לווה מחברים כסף, הלווה בריבית לאחרים והחזיר לחברים בריבית, כולל לכמה שחקני עבר של מכבי. לאחרונה התמוטטו רבים מעסקיו לאחר שחלק מאלה שלוו ממנו כסף רב לא החזירו".

ספורטאים, חברים ובני משפחה פוקדים מאז היוודע דבר מותו את ביתו של פנאן, שהפך עם השנים לסמל של מכבי. בין המבקרים המאמן לשעבר והחבר הקרוב צביקה שרף, השחקן והמאמן לשעבר עודד קטש, שחקן העבר נדב הנפלד ודן שמיר, שהיה עוזר מאמן של הקבוצה.

שחקני ומנהלי מכבי לא יגיעו להלוויה

מכבי ת"א הודיעה רשמית כי למרות הצער והכאב על מותו של פנאן, אנשי הקבוצה לא יוכלו להגיע להלוויתו של פנאן מחר בצהריים. בהנהלת הקבוצה בדקו את כל אפשרויות הטיסה בחזרה לישראל, הבינו שבשום מקרה לא יוכלו להגיע בזמן להלוויה ולכן לא ביטלו את סיור המשחקים בארה"ב. ביום רביעי תשחק מכבי מול הלוס אנג'לס קליפרס, לפי התכנון המקורי.

"קיבלנו בתדהמה את ההודעה על מותו הפתאומי של מוני, אחת הדמויות המרכזיות בכדורסל הישראלי בעשורים האחרונים", אמר יו'ר איגוד הכדורסל בישראל, שי שני. "מוני, מעל הכול, היה חבר אמיתי של כולם, עד כדי פנאטיות. מוני היה אדם עם לב ענק שיחסר לכולנו".

פנאן שימש בתפקיד מנהלה האגדי של קבוצת מכבי תל אביב בכדורסל בין השנים 1992-2008. בכל שנותיו במועדון נחשב לאחד מסמלי הקבוצה, ובלט במיוחד ביחסו לשחקנים הזרים שהגיעו לשחק במכבי תל אביב. לא אחת כונה בפי השחקנים ה"אבא" של הקבוצה.

בשנת 1986 הוא מונה להיות חבר בהנהלת הקבוצה. ביולי 2006 הודיע סופית על פרישתו מהקבוצה, בשלב סכסוך עם גורמים בעלי כח בקבוצה, שטען כי הם אינם מעוניינים עוד בנוכחותו בקבוצה.

את פנאן החליף בתפקיד כדורסלן העבר של מכבי וקפטן הקבוצה לשעבר, גור שלף. פנאן הוא אביו של כדורסלן מכבי תל אביב לשעבר, רגב פנאן, המשמש כיום כמנהל כושר במועדון.

באוגוסט בשנה שעברה נפטר מאמן הכדורסל וחתן פרס ישראל רלף קליין. קליין, היה למאמן הראשון שזכה עם קבוצה ישראלית בגביע אירופה, כשהביא את הגביע בשנת 1977. בשנת 2006 קיבל קליין פרס ישראל בתחום הספורט.

בהכנת הכתבה השתתף בן מיטלמן

שחקני מכבי לא ישובו ארצה להלוויתו של פנאן

הצהובים נותרו המומים במסעדת 206

מוני פנאן: הלב הפועם של מכבי תל אביב

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק