צפו ברגעי האושר של פנאן במכבי

מנהלה האגדי של אמפריית הכדורסל הצהובה שם היום קץ לחייו בתלייה בביתו. הטרגדיה משיבה אותנו לזכרונות הטובים, להישגים ולשמחות ההמונים. מוני היה שם תמיד: מהזכייה בגביעי אירופה, דרך הגביעים בארץ והאליפויות. מכבי נתנה לו הרבה סיבות להיות מאושר

זוכרים את התמונות: כמעט בכל האירועים המכוננים שעבר מועדון הכדורסל של מכבי תל אביב, נטל חלק מוני פנאן ז"ל, ששם היום קץ לחייו בתלייה בביתו. בכל שנות פועלו, וגם כשסיים את תפקידו במועדון, נחשב פנאן ללב הפועם של מכבי. הוא היה האבא והאמא של השחקנים הזרים, הוא קיבל אותם בשדה התעופה, והאגדות מספרות שאפילו היה מתקן להם בעיות צנרת בבית.

מהזכייה ההיסטורית בגביע אירופה ב-2001, דרך הזכייה הכפולה ב-2004 וב-2005 עם הקבוצה הבלתי מנוצחת של שאראס, פארקר ו-ווייצ'יץ', ועד האליפויות והגביעים בארץ. פנאן היה שם תמיד. תמיד הראשון לשמוח, תמיד הראשון להיות מורם על הכתפיים. תמיד הראשון עליו היו שופכים את השמפנייה. וזה לא היה לשווא: פנאן הקדיש את כל חייו לקבוצה, וברגעי השיא היה "גוזר את הקופונים" והאושר היה ניכר על פניו.

פנאן היה הדמות שהובילה גם את החגיגות הגדולות בפארק הירקון לאחר הזכיות בגביע אירופה, באליפויות בארץ ובגביעי אירופה. הוא גם זה שהקפיד על העלאת המורל של השחקנים על הספסל ושמר על רמת המוטיבציה הגבוהה שלהם.

16 שנים של עבודה מסביב לשעון

הוא החל את דרכו במועדון בתפקיד יושב ראש מחלקת הנוער במועדון הצהוב. הוא מאז ומעולם נמנה עם קבוצת האוהדים המושבעים של מכבי תל אביב. בשנת 1992, עם התפטרות מנהל הקבוצה שמואל מחרובסקי, התמנה פנאן לתפקיד מנהל הקבוצה.

מאז, הפך פנאן להיות סמלה האמיתי של מכבי, תוך שהוא מקדיש את כל חייו ופועלו לקבוצה. הוא נהג לשבת על ספסל הקבוצה, קרוב למאמנים - אך בעיקר נצפה בין השחקנים, עימם היה נוהג לתקשר בכל דקות המשחק, לעודד אותם ולדאוג לכל צרכיהם.

פנאן כיהן בתפקיד עד שנת 2008. עוד קודם לכן, בשנת 2006, בשל משבר חמור עם בעלי הקבוצה, הודיע תחילה פנאן על התפטרותו - אך לאחר מכבש לחצים עצום מצד האוהדים ואפילו שחקנים בקבוצה, שב בו מהחלטתו והודיע כי הוא ממשיך בקבוצה. "ילדים לא נוטשים, אני אבא של הילדים פה", אמר במסיבת העיתונאים בה הודיע כי הוא ממשיך.

מפעל חיים מעיריית תל אביב

אך היה זה רק ראשיתו של משבר נוסף עם ההנהלה - משבר שהגיע לשיאו שתי עונות לאחר מכן, בשנת 2008. פנאן הודיע סופית כי הוא מסיים את דרכו במועדון, ובמסיבת עיתונאים מרגשת סיים את 16 שנות פעילותו בקבוצה.

"זה יום קשה במיוחד עבורי, אני נרגש, אני כואב, אני עצוב", אמר פנאן במסיבת העיתונאים בה הודיע על פרישתו. "אני איש של עבודת צוות, וכשלא קיבלתי פידבק על שיתוף פעולה וכבוד מחברי להנהלה, נעשתי בן אדם כבוי ואיבדתי את חדוות העשייה", הוסיף פנאן. "יכול להיות שהרווחתי בן זוג, מכיוון שבשנים האחרונות באמת לא היו לנו חיים", אמרה אשתו של פנאן לאחר ההודעה על סיום תפקידו.  את מקומו תפס כדורסלן העבר גור שלף, עליו נטען עד עצם היום הזה כי "נכנס לנעליים גדולות".

בחודש יוני האחרון זכה פנאן בפרס מפעל חיים מטעם עיריית תל אביב, על תרומתו הרבה לספורט בישראל בכלל ולקידום הספורט בתל אביב בפרט. פנאן הוא אביו של כדורסלן מכבי תל אביב לשעבר, רגב פנאן, שעם פרישתו שימש גם כמנהל כושר במועדון.

מוני פנאן שם קץ לחייו בתלייה

מזרחי המום; מכבי שוקלת לשוב לארץ

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק