במשפחה מוטרדים מהאפשרות שהרוצח לא ייתפס

המשטרה אמנם עובדת מסביב לשעון כדי לפתור את תעלומת הטבח של משפחת אושרנקו, אבל בני משפחתם חוששים שייכשלו. בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט הם מזכירים את הרצח במועדון ההומו-לסבי שעדיין לא דווח על פענוחו

בית המשפחה בראשון לציון (חדשות 2)

בני משפחת אושרנקו, שמהבוקר יושבים שבעה על ששת בני המשפחה שנרצחו בסוף השבוע ונקברו אתמול, חוששים מכך שהמשטרה לא תצליח לשים את ידה על מי שביצע את הטבח המזעזע. "עדיין לא דווח על התקדמות בחקירת הרצח בברנוער בתל אביב, מה יהיה עם הרצח הזה?", שאל היום בדאגה חבר קרוב של המשפחה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

החברים ובני המשפחה עדיין לא מצליחים לעכל את הטרגדיה הקשה, בעיקר קשה להם להתמודד עם העובדה שילדה בת שלוש ותינוק בן שלושה חודשים נרצחו על לא עוול בכפם. "רושל הייתה ילדה צחקנית ושמחה", סיפר המכר בעצב. "לא יאומן שהיא סיימה את חייה בצורה כזו". על האם טטיאנה, העיד כח "היא הייתה רקדנית מדהימה".

גם בגן הילדים בו למדה רושל עדיין לא יודעים כיצד לספר לילדים כי הילדה שחגגה רק בסוף השבוע יום הולדת שלוש, לא תגיע יותר לגן. על דלת הגן תלו אתמול תמונה שלה. "הבן שלי הגיע בתחילת השנה לגן בזכות רושל", סיפרה אתמול בכאב אריקה פלשנר, אם לאחד הילדים בגן של רושל. "זו בעצם הייתה הסיבה להגיע לגן בבוקר".

"ההורים שלה השקיעו בה מאוד תמיד", הוסיפה פלשנר. "במסיבות היא הייתה ממש נסיכה קטנה, גם במסיבה שנערכה בסוף השבוע".

6 ארונות, הלוויה אחת

כבר יותר מ-48 שעות חלפו מאז הרצח המזוויע בראשון לציון, והמשטרה ממשיכה בחקירתה סביב השעון. מי שאולי תוכל לשפוך אור על התעלומה היא יאנה, בת המשפחה היחידה שנותרה בחיים. היא עשויה לספר על חייו של אחיה ואביה ועל אויבים פוטנציאלים שיכלו, אולי, לרצות לבצע רצח כזה.

אתמול הגיעו אלפי בני אדם ובהם מכרים, חברים, שכנים ובני משפחה לבית העלמין בקיבוץ גבעת ברנר כדי להיפרד בפעם האחרונה מששת בני המשפחה שנרצחו אחד אחד נטמנו באדמה הסבא והסבתא אדוארד ולודמילה בני 56, בנם דימיטרי בן ה-32, אשתו טטיאנה בת ה-28 ושני הנכדים: רושל, בת השלוש ונתנאל בן השלושה חודשים.

כיוון שבני המשפחה אינם יהודים, הלוויה לא נערכת בבית העלמין בעירם והתקיימה בטקס אלטרנטיבי. עם זאת, הטקס נפתח בקריאת קדיש.

את ההספד הראשון נשא חבר של המשפחה בשפה הרוסית. שרת הקליטה סופה לנדבר נשאה גם היא דברים ואמרה: "באבחת סכין נוראית נרצחה המשפחה על ידי בני עוולה. יהי זכרם ברוך". בתום הדברים הניחו זרים על חלקות הקברים ראש העיר דב צור, שר התיירות סטס מיז'ניקוב ושרת הקליטה סופה לנדבר.

רבים ממקרוביהם של הנרצחים ניסו לשמור על איפוק והתקרבו בדממה לעבר הארונות, אך ברגע שראו את ששת הארונות - ובהם הארונות הקטנים במיוחד של שני הילדים - הם התמוטטו ופרצו בבכי. למרות זאת, הטקס התנהל בשקט מצמרר.

הטבח בראשל"צ - סיקור מיוחד:

 

אלפים ליוו למנוחות את בני משפחת אושרנקו

 

האחות שניצלה מספקת פרטים בחקירה

 

הערכת המשטרה: רוצח מבחוץ טבח במשפחה

 

ניצול יחיד מהטבח בראשל"צ: החתול

 

המפתח לפענוח: הבת ששרדה

 

כך נשמע הדיווח הראשון על הטבח

 

טיפול פסיכולוגי לכבאים שהיו בזירה