צפו בפיני גרשון מורחק - ומתבזה בניו יורק

מאמן מכבי ת"א פיני גרשון ידוע כאדם אימפולסיבי למדי. במשחק ראווה שערכה מכבי ת"א בניו-יורק לעיני 20 אלף צופים, הוא הצליח שוב לגנוב את ההצגה – כשסירב להתפנות במשך רבע שעה מהגרש, אחרי שהורחק ע"י השופטים. רק לאחר התערבות המאבטחים, הנהלת הניקס ומקורבים לגרשון, הסכים המאמן להתפנות. צפו בפיני עושה בושות

הלו, פה זה לא יד-אליהו: מאמן מכבי תל אביב בכדורסל, פיני גרשון, עורר הערב מהומה כשסירב להתפנות מאולם ה"מדיסון סקוור גארדן" בניו-יורק, לאחר שהורחק על ידי השופטים במשחק ראווה שערכה קבוצתו מול ה"ניו יורק ניקס". במשחק עצמו הובסה מכבי 106:91 - אך גרשון הוא זה שללא ספק גנב את ההצגה.

התקרית המביכה התרחשה במהלך הרבע השלישי. גרשון זעם על שריקה של אחד השופטים, בן טיילור, וגרר תגובה מיידית של השופט: עבירה טכנית - ומייד אחריה עבירה נוספת, שעל פי החוקה האמריקנית מחייבת הרחקה מיידית של גרשון מהמגרש. אך אצל גרשון כמו אצל גרשון, הוא זה שצריך לומר את המילה האחרונה.

מאמן מכבי סירב לרדת מהמגרש והמשיך להתנהל כרגיל ולחלק הוראות לשחקניו. השופטים ההמומים ניגשו אליו וביקשו ממנו פעם נוספת לרדת מהמגרש. גרשון סירב, מה שגרם למהומה גדולה בה היו מעורבים מנהלי שתי הקבוצות, השחקנים ואפילו הרב גלויברמן, שהתלווה למכבי ת"א במסעה בארצות הברית.

איום בהפסד טכני

לאחר כרבע שעה, במהלכה הופסק המשחק, כשברקע שריקות בוז רבות של הקהל, נענה גרשון לתחנוני השופטים והסכים לרדת מהמגרש - זאת לאחר שהובהר לו כי קבוצתו תפסיד טכנית במשחק. את ירידתו לחדר ההלבשה ליוו מחיאות כפיים של הקהל. עוזרו של גרשון, שרון דרוקר, המשיך לנהל את המשחק במקומו עד לסיום.

במשחק עצמו, ששודר בישראל בערוץ 5 לייב, לא נרשמה הפתעה. גם הניו יורק ניקס, שלא נמנית על צמרת ליגת ה-NBA, הביסה בקלילות את מכבי, במשחק שהגיע בשיאו להפרש של 30 נקודות בין שתי הקבוצות. מכבי תמשיך את מסעה בארצות הברית במשחק מול הלוס אנג'לס קליפרס בעוד יומיים.

צפו בתקציר המשחק המלא באתר ערוץ הספורט