ששת בני משפחת אושרנקו הובאו למנוחות בבית העלמין

אלפים מבני המשפחה, החברים והמכרים הגיעו לבית העלמין בגבעת ברנר כדי לחלוק כבוד אחרון לבני משפחת אושרנקו, שנרצחו אתמול בבוקר בדירתם בראשל"צ. רבים מבני המשפחה והחברים ניסו לשמור על איפוק והתקדמו בדממה לעבר הארונות, אך ברגע שהבחינו בכמות הבלתי נתפסת של הארונות - כולל שני הארונות הקטנים - פרצו בבכי

בית המשפחה בראשון לציון (חדשות 2)

קרוביהם של משפחת אושרנקו עדיין מתקשים לעכל את הטרגדיה שהיכתה בהם. ביום אחד נמחקו שישה בני משפחה אחת: הסבא והסבתא אדוארד ולודמילה בני 56, בנם דימיטרי בן ה-32, אשתו טטיאנה בת ה-28 ושני הנכדים: רושל, בת ה-3 ונתנאל בן השלושה חודשים.

אלפי בני אדם ובהם מכרים, חברים, שכנים ובני משפחה הגיעו לבית העלמין בקיבוץ גבעת ברנר כדי להיפרד בפעם האחרונה מששת בני המשפחה שנרצחו וגופותיהם נשרפו בדירתם בראשון לציון. כיוון שבני המשפחה אינם יהודים, הלוויה לא נערכת בבית העלמין בעירם והתקיימה בטקס אלטרנטיבי. אך יחד עם זאת, הטקס נפתח בקריאת קדיש.

את ההספד הראשון נשא חבר של המשפחה בשפה הרוסית. שרת הקליטה סופה לנדבר נשאה גם היא דברים ואמרה: "באבחת סכין נוראית נרצחה המשפחה על ידי בני עוולה. יהי זכרם ברוך". בתום הדברים הניחו זרים על חלקות הקברים ראש העיר דב צור, שר התיירות סטס מיז'ניקוב וסופה לנדבר.

רבים מקרוביהם של הנרצחים ניסו לשמור על איפוק והתקרבו בדממה לעבר הארונות, אך ברגע שראו את ששת הארונות - ובהם הארונות הקטנים במיוחד של שני הילדים - הם התמוטטו ופרצו בבכי. למרות זאת, הטקס התנהל בשקט מצמרר.

"כבר נמאס לומר שזו משפחה נורמטיבית"

מוקדם יותר היום הביעו השכנים של משפחת אושרנקו את ההלם שחשו כשגילו על האסון. אחד מהם שטף הבוקר את הרצפות בבניין משאריות הפיח והדם שנותרו על הרצפות. השכן ההמום סיפר שהשכנים בבניין מתקשים להאמין שהמשפחה הנחמדה מהקומה השלישית נפלה קורבן לאירוע כזה.

"כבר נמאס לומר שזו משפחה נורמטיבית, נורמטיבית, נורמטיבית, אבל זה מה שהם היו - משפחה שקטה ומקסימה שלא עשתה בעיות לאף אחד", העיד השכן בצער. שכנה אחרת סיפרה שהיא מפחדת להסתובב ברחובות בתקופה האחרונה. "המדינה הפכה אלימה", פסקה. "כבר אי אפשר להסתובב בשקט. אני מקווה שמי שעשה את הרצח הוא לא מישהו בחוץ שיפחיד את כל התושבים".

נתניהו הביע זעם עמוק מהרצח

עוברי אורח שחלפו באקראי סמוך לבית הקורבנות הדליקו נרות נשמה לזכרם. "מהבוקר כשקמתי ידעתי שאני רוצה להדליק נר", אמרה שרית, תושבת השכונה. "זאת טרגדיה שמעורבים בה ילדים קטנים וזה מפחיד. אני עכשיו חושבת לעזוב את השכונה".

ראש הממשלה בנימין נתניהו פתח את ישיבת הממשלה הבוקר בהתייחסות לטבח. "אני מבקש להביע כאב וזעזוע עמוק מהרצח המחריד של בני משפחת אושרינקו", אמר. "אני משוכנע שאני מבטא את רחשי הלב של הציבור כולו".

גם מכריהם של בני המשפחה מסרבים להאמין כי אחד מהם הוא האחראי לטבח הנורא. "כולם אהבו אותם", ציינו אחדים מהם בהלם. "אני מניח שלא הייתה להם בעייה כלכלית", סיפר שכן של בני הזוג. "הם לא מזמן קנו רכב חדש". עוד הוסיפו השכנים כי מדובר במשפחה נורמטיבית לחלוטין שאינה עוסקת בפלילים.

"מראות שלא רואים כל יום"

אתמול, סמוך לשעה 07:00, נמצאו בדירה בראשון לציון ששת בני המשפחה דקורים למוות: הסבא והסבתא אדוארד ולודמילה בני 56, בנם דימיטרי בן ה-32, אשתו טטיאנה בת ה-28 ושני הנכדים: רושל, שרק שלשום חגגה את יום הולדתה השלישי ונתנאל בן השלושה חודשים. צו איסור פרסום הוטל על פרטי החקירה. 

זירת האירוע הייתה שרופה לחלוטין בשל דליקה שפרצה במקום, שעדיין לא ברור מה מקורה. "מדובר בזירת שחיטה, עם גרונות משוספים ודם רב על הרצפה", תיאר את המראה הקשה בזירה גורם במשטרה. החקירה הוטלה על היחידה המרכזית של מחוז מרכז.

 

"אני 20 שנה בכבאות ודברים כאלה לא רואים כל יום", סיפר בהתרגשות רשף איציק לוי, דובר איגוד הכבאים. "זה היה אירוע לא נורמלי". 

 

בהכנת הכתבה השתתפו יואב אבן, דנה סומברג, ברהנו טגניה ומשה נוסבאום

 

הטבח בראשל"צ - סיקור מיוחד

 

ניצול יחיד מהטבח בראשל"צ: החתול

 

המפתח לפענוח: הבת ששרדה

 

כך נשמע הדיווח הראשון על הטבח

 

טיפול פסיכולוגי לכבאים שהיו בזירה

 

המכרים מזועזעים: זו קטסטרופה