המאבק על השבת מתחדש

חמש שבתות שקטות עברו על ירושלים, וזה, מבלי לספור את ימי החג הנוספים, אבל - השקט נגמר. כמו שזה נראה עכשיו, כבר בשבת הקרובה יחזרו החרדים לרחוב, להפגין נגד פתיחת חניון קרתא

ראשי העדה חרדית החליטו לחדש את המאבק אחרי חמש שבתות רגועות. הרב יוסף רוזנפלד, בכיר בעדה החרדית, מסר כי המאבק מעולם לא הופסק, רק היה בהשהיה לאחר החגים וכעת הוא מתחדש.

ביממה הקרובה יתכנסו ראשי העדה על מנת להחליט באיזו מתכונת לקיים את המאבק. ההתלבטות היא האם לחדש אותו במלוא העוצמה או באופן הדרגתי. אחד הגורמים שמשפיעים על ההחלטה, היא העובדה שמחשיך מוקדם. ייתכן שההפגנות יתקיימו במהלך השבת.

ראש העיר ניר ברקת הדגיש כי חידוש המהומות לא מרתיע אותו והחניון יישאר פתוח. ברקת הוסיף כי מאז שהוחלט לפתוח אותו חונות בו מדי שבת 500 מכוניות והציר המוביל לעיר העתיקה נשאר פתוח. לדבריו, זו ההוכחה לכך שמדובר בצורך ביטחוני ולא בשינוי של הסטטוס קוו בירושלים.

המגעים עם החרדים הגיעו למבוי סתום

בשבועות האחרונים התקיימו מגעים בין המשטרה לעדה החרדית שלא הצליחו להביא לפתרון המשבר. יש נתק בין העירייה לחרדים אחרי שראש העיר הבהיר להם שאין על מה לדבר.

במקביל, בימים האלה מתחילים הדיונים על תקציב העירייה לשנת 2010. חברי תנועת "התעוררות" מותחים ביקורת על כוונתו של ראש העיר להגדיל את התיקצוב למוסדות חינוך חרדיים לא רשמיים  - שלא מלמדים את מקצועות הלבה. לטענתם, ברקת מנסה בדרך זו להביא לפיוס עם החרדים.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק