באמצע הלילה: נהג האוטובוס שינה את המסלול והוריד את הבנות הרחק מהתחנה

3 תלמידות מפוחדות שנשארו לבד באוטובוס "אגד" בסוף השבוע האחרון לא הבינו מדוע הנהג שינה על פי דעתו את המסלול. הנהג סירב תחילה להוריד אותן בתחנה - ולבסוף הוריד אותן באמצע העיר, מאות מטרים מהתחנה שלהן. אגד: הנהג זומן לבירור, נפצה את הבנות

אוטובוס אגד. פחד באמצע הלילה (שי פוקס)

הנסיעה באוטובוס לבד בשעת לילה מאוחרת תמיד לא נעימה, אך החוויה שעברה על שלוש נוסעות, תלמידות מירושלים, במוצאי שבת, הייתה לא נעימה במיוחד. האוטובוס סטה ממסלולו הקבוע - והלחץ בקרב השלוש החל.

האירוע התרחש בסביבות השעה 01:00 לפנות בוקר במוצאי שבת האחרון. נהג קו 8 של חברת "אגד" בירושלים החליט כנראה לסיים את מסלול נסיעתו לפני הזמן, ומעט לפני סיום המסלול בארמון הנציב, במקום לפנות שמאלה לכיוון התחנה הסופית, החליט על דעת עצמו לפנות ימינה לכיוון טיילת שרובר, בניגוד גמור למסלול הנסיעה.

באותו הזמן שהו באוטובוס שלוש נוסעות בלבד, שתיים מהן תלמידות כיתה י"א בעיר, שחזרו מביתה של חברה שלישית בשכונה. "ממש נלחצתי, לא ידעתי מה קורה", סיפרה דנית, אחת הנוסעות, לחדשות 2 באינטרנט. "כבר הרגשתי שאולי אני לא יודעת את המסלול, שאולי שינו את המסלולים ולא ידעתי".

לאחר הפצרות רבות בנהג שיחזיר אותן לשכונה ויוריד אותן בתחנת האוטובוס, הנהג, בעל מבטא ערבי, עשה עצמו לא מבין אותן, החל למלמל מילים לא מובנות ובין היתר אמר שהוא אינו מתכוון לחזור לארמון הנציב ולהוריד אותן בתחנה הסופית.

אגד: הנהג זומן לבירור, נפצה את הבנות

בסופו של דבר נענה לתחנוניהן והסכים לעצור סמוך לטיילת שרובר, מרחק כמה מאות מטרים מהתחנה המיועדת. "זה היה חוסר אכפתיות מוחלט", מספרת אוראל, נוסעת חברתה של דנית. "ממש חוסר אחריות להשאיר שלוש בנות באמצע הטיילת, בלילה. זה היה מוזר ומפחיד".

באגד הגיבו היום כי הנושא בבירור. "הנהג זומן לבירור בפני הממונים על הדרכה ומשמעת ב'אגד ירושלים'. מתחקיר ראשוני עולה כי הנהג פעל מחוסר ידיעה וסטה ממסלול הנסיעה בשוגג - דבר שלא יחזור על עצמו. עם זאת, מאחר ונגרם לבנות עוול שלא בטובתן, אגד יזכה כל אחת מהן בשווי כרטיסיה עירונית לנוער כמחווה של פיוס ורצון טוב".

הנהג אמר לי: "תחזרי לאתיופיה"