הרצח ברעננה: האם הובאה למנוחות

בני משפחה וחברים ליוו למנוחות את אירנה מרגוליס, שנרצחה על ידי בנה יובב בדקירות סכין בהתקף של זעם. "אמא הייתה מלאך אמיתי", ספד לה בנה יניר, שנפצע גם הוא מדקירות אחיו. "לו רק יכולת לתת לנו רמז"

ארינה מרגוליס, שנרצחה על פי החשד על ידי בנה יובב אלגואטי ביום שישי האחרון בביתה ברעננה, הובאה אחר הצהריים למנוחות בבית העלמין כפר נחמן בעיר. בנה, יניר, שנדקר אף הוא בתקרית ונפצע קשה, ספד לה במהלך ההלוויה: "היית מלאך אמיתי, טיפלת במטופלים שלך במסירות". לבית העלמין הגיע גם בעלה לשעבר של מרגוליס, משה אלגואטי.

"כל מי שהכיר אותה ידע כמה אהבה ואור היה בליבה", אמר הבן. "הייתה לי זכות גדולה לגדול תחת עינייך האוהבות. נלקחת מאיתנו בטרם עת, באסון גדול. לו רק יכולת לתת לנו רמז". בבית האבות "אחוזת בית" ברעננה, בה עבדה מרגוליס ז"ל, עדיין המומים. "כולנו אוהבים ומחבקים אותך", אמר אחד ממטופליה של מרגוליס.

מסע דקירות בערב החג

האירוע הקשה החל בערב יום שישי, זמן קצר לאחר כניסת השבת. הצעיר בן ה-26 יצא על פי החשד לבצע סדרת רציחות, כדי להתנקם בבני משפחתו. תחילה הגיע החשוד לבית אימו שם דקר אותה בכל חלקי גופה. היא נמצאה על ידי צוות מד"א כשהיא חסרת הכרה, שם למרות מאמצי ההחייאה נקבע מותה.

לאחר מכן, על פי החשד, לקח הצעיר את מכוניתו של אימו ונסע לבית של אחיו, יניר (38), הנמצא ברחוב סמוך. כשהגיע, דקר אותו ופצע אותו קשה. מצבו השתפר בתוך כמה ימים ושלשום הוא שוחרר מבית החולים.

השבוע הוארך מעצרו של אלגואטי בשמונה ימים. במהלך שחזור הרצח הוא אמר לחוקרים: "תכננתי מראש את מה שעשיתי תקופה ארוכה, ואיני מצטער על מה שקרה". עוד בליל הרצח הובא אלגואטי לזירת הדקירה שם שיחזר את המעשה. הוא סיפר כיצד רצח את אימו בדקירות סכין ואחר כך המשיך משם לבית אחיו כדי לפגוע גם בו.

אלגואטי האב - בתחקיר "כלבוטק"

לפני כשנתיים פורסם בתכנית "כלבוטק" תחקיר מיוחד במרכזו עמד אביו של יובב, ד"ר משה אלגואטי, רופא פלסטי, שהואשם בהמשך בבית המשפט כי גבה כספים מלקוחותיו בעבור הסרות שיער בלייזר, ונעלם עם הכסף מבלי שניתן היה לתפוס אותו. בתחקיר הואשם גם הבן יובב, החשוד ברצח אמו, במעורבות בהונאת הלקוחות.

אלגואטי היה בעלה של ד"ר ארינה מרגוליס ז"ל. לפני כמה שנים השניים נפרדו. כשהגיע אבי המשפחה לזירת האירוע ברעננה ושמע על פציעתו הקשה של יניר, התמוטט בזירה. לאחר שהתאושש העניק עדות במשטרה וביקר את בנו בבית החולים.

חג של אלימות: שלושה נדקרו בנתניה