הבנק היה סגור - הקשיש הפקיד את חסכונותיו במשטרה

בן 80 הפתיע את השוטרים בצפון כשהגיע אמש לתחנת המשטרה עם שקית ובה 200 אלף שקלים במזומן. הוא סיפר כי הוא חושש שכספו ייגנב עד שהבנק ייפתח. השוטרים נענו לבקשתו ושמרו על כספו במהלך הלילה

בנק כחולי המדים. אילוסטרציה (חדשות 2)

מה הייתם עושים אם הייתם מגיעים לבנק ומגלים שהוא כבר סגור? סביר להניח שחוזרים ביום למחרת. לקשיש בן 80, שבאמתחתו היו לא פחות מ-200 אלף שקלים במזומן, היה רעיון יצירתי במיוחד לפיתרון הבעיה. הוא ניגש אמש לתחנת המשטרה וביקש שישמרו עבורו על הכסף.

במשטרה הופתעו מהבקשה המאוד לא שגרתית, אבל הסכימו לעשות לאיש טובה ואף הגדילו לעשות: גזבר התחנה התלווה הבוקר לקשיש שהפקיד את הכסף בבנק.

הכל החל אתמול. בשעות הערב התייצב הקשיש בתחנת משטרת זבולון בקריית חיים כשעל כתפו שקית עם סכום הכסף הרב. הקשיש הסביר לשוטרים הנדהמים כי התכוון להפקיד את הכסף בבנק שכבר נסגר, כי מדובר בחסכונותיו והוא חושש שאם יישאירו בביתו שבקריית אתא - הכסף ייגנב. הקשיש ביקש להפקיד את הכסף למשמורת בתחנה.

"האיש כבר הגיע הבוקר לתחנה ובליווי משטרתי הוא נסע להפקיד את הכסף בבנק", סיפר לחדשות 2 באינטרנט מפקד משטרת זבולון נצ"מ ג'מאל חכרוש. "מקורו של הכסף בחסכונות והוא פחד להשאיר אותו בבית".

ברחבי הארץ, ובצפון בפרט, מוכרת היטב למשטרה התופעה של קשישים שמחזיקים כסף מזומן ברשותם ונשדדים. שודדים רבים רואים בקשישים "טרף קל", ולכן בוחרים בהם כיעד. עבור הקשישים מדובר, לרוב, בכל כספם.

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק