אביו של יובב: "המראה שלו אזוק קורע את נפשי"

יומיים לאחר האסון הנורא שפקד את משפחתו, ד"ר אלגואטי - אביו של יובב שרצח את אמו ודקר את אחיו, טוען בתוקף שבנו סובל מבעיות נפשיות חמורות והן שהובילו אותו למעשה הטירוף. לדבריו יובב לא הסתדר עם אמו והיא לחצה עליו למצוא עבודה. נוסף ללחצים מצד אמו, ריחפה מעליו תחושת הכישלון בהשוואה לאחיו הבכור

ד"ר משה אלגואטי מתקשה לעכל את הטרגדיה שפקדה את משפחתו. לפני יומיים רצח בנו יובב את אשתו לשעבר ופצע את בנו הבכור יניר בדקירות סכין. מאז הוא מחלק עצמו בין סידורי הלוויה של גרושתו, ביקור בנו הפצוע בבית החולים ודאגה לבנו יובב שסובל לטענתו ממצב נפשי חמור.

למרות הכאב הנורא, הוא מסביר שבעיות נפשיות הן שגרמו ליובב לדקור את אמו ארינה מרגוליס למוות. בשיחה עם "ידיעות אחרונות" הוא גולל אתמול האב את הסיפור המשפחתי שהוביל לרצח הנורא ברעננה. "היינו פעם משפחה מאושרת. יובב היה בסדר עד גיל 16, אז הוא חטף התקף פסיכוטי ואובחן כסכיזופרן", סיפר האב בצער.

"יובב סובל מבעיה של חזיונות מאוד קשים", מסביר האב את מה שלדעתו גרם למעשה הטירוף. "בתקופה האחרונה הוא היה בלחץ וחשש שעומדים לאשפז אותו". לדבריו יובב לא הסתדר עם אמו והיא לחצה עליו למצוא עבודה למרות מצבו הנפשי הקשה. נוסף ללחצים מצד אמו, ריחפה מעליו תחושת הכישלון בהשוואה לאחיו הבכור.

אלגואטי טוען שהמשטרה טועה בהערכה שלפיה יובב תכנן את הרצח. "הם גבו ממנו הודאה עוד לפני שהיה לו ייצוג משפטי. הניסיונות להציגו כאדם קר רוח משוללת יסוד וזה עצוב לי", סיפר האב. "אני מרחם על ארינה, על המוות שקשה שלה ואפילו לא נותנים לי לדבר עם בני. המראה שלו אזוק קורע את נפשי".

אלגואטי בשחזור: "תכננתי הכל מראש" 

אמש הוארך מעצרו של החשוד ברצח בשמונה ימים. במהלך שחזור הרצח אמר אלגואטי לחוקרים: "תכננתי מראש את מה שעשיתי תקופה ארוכה, ואיני מצטער על מה שקרה". עוד בליל הרצח הובא אלגואטי לזירת הדקירה שם שיחזר את המעשה. הוא סיפר כיצד רצח את אימו בדקירות סכין ואחר כך המשיך משם לבית אחיו כדי לפגוע גם בו. הערב התירה המשטרה לפרסם קטע וידאו קצר משחזור הרצח, בו נראה אלגואטי נלקח על ידי חוקרי המשטרה ומוכנס לניידת. 

האירוע הקשה החל בערב יום שישי, זמן קצר לאחר כניסת השבת. הצעיר בן ה-26 יצא על פי החשד לבצע סדרת רציחות, כדי להתנקם בבני משפחתו. תחילה הגיע החשוד לבית אימו שם דקר אותה בכל חלקי גופה. היא נמצאה על ידי צוות מד"א כשהיא חסרת הכרה, שם למרות מאמצי ההחייאה נקבע מותה.

לאחר מכן, על פי החשד, לקח הצעיר את רכב אימו ונסע לבית לבית של אחיו בן ה-38 הנמצא ברחוב סמוך לזירת האירוע. כשהגיע, דקר אותו ופצע אותו קשה. האח שוחרר אתמול בערב מבית החולים מאיר בכפר סבא. בהמשך הוא צפוי לעבור סדרת ניתוחים נוספת.