גוועלד! יש בחורה במטוס

אם אתם חושבים שיש גבול להמצאות של נוסעים במטוסי חברות התעופה - תחשבו שוב. בטיסת ארקיע שיצאה מנתב"ג לכיוון אומן שבאוקראינה היו שתי דיילות שהסעירו את הנוסעים. סיפור לא יאומן בדרך לאומן

זה לא סוד גדול שהישראלים מרשים לעצמם לעשות כמעט הכל בטיסה. אבל ספק אם מישהו נתקל בסיפור מוזר כמו זה שסיפקה חבורת חסידי ברסלב בדרכם לאומן.

כ-200 חסידים שטסו בחגים לקבר של רבי נחמן באומן שבאוקראינה סיכמו עם חברת התעופה שעל הטיסה לא יהיו נשים דיילות, אלא רק דיילים.

כיוון שלא היו מספיק דיילים, הרשו לשתי דיילות להיות על המטוס כדי לעזור בהכנת האוכל במהלך הטיסה. אך כדי שלא יווצר שום מפגש בין הנוסעים לעובדות, סוכם שהן יכינו את האוכל מאחורי וילון ואת ההגשה יבצעו רק הדיילים.

המטוס החל לנסוע מהשרוול לכיוון מסלול ההמראה, כשאחת הדיילות עלתה על המטוס בחלקו הקדמי ולא הספיקה לעבור לחלק האחורי. צוות המטוס ביקש מהנוסעים לאפשר לדיילת לעבור בין הנוסעים כדי להגיע לחלק האחורי, אך הנוסעים סירבו, גם לאחר הבטחה שההליך יבוצע בזריזות.

בעזרת העלעלית - היישר לדלת האחורית

לאחר שהמעבר דרך הנוסעים לא התאפשר, עמדה בפני הצוות רק אפשרות אחת והיא לחזור לשרוול המטוס ולבצע את המעבר דרכו. מאחר שהמטוס כבר החל בנסיעה, החליטו להשתמש בשירותיה של העלעלית - מתקן שמשמש להעלאת נוסעים נכים למטוס.

העלעלית אספה את הדיילת מהדלת הקדמית, והסיעה אותה מחוץ למטוס היישר לדלת האחורית - היישר אל מאחורי הווילון. כך כולם היו מרוצים: המטוס לא נאלץ לחזור על עקבותיו ואיש מהנוסעים לא ראה את פניה של הדיילת היפה.

חברת ארקיע אישרה את פרטי הסיפור, אך סירבה למסור תגובה.