לא נשארו בבית: עם ישראל חגג בהמוניו בחג הסוכות

במקום לשבת בסוכה העדיפו הישראלים דווקא לצאת לטייל. מספר גבוה של מטיילים נרשם במהלך החג בכל רחבי הארץ. בין האתרים המועדפים בחג הזה: קיסריה, עין גדי ומצדה. כנראה שגם מזג האוויר הקריר וגם אווירת החג משפיעים עלינו רק לטובה

יותר ממיליון מטיילים במהלך החג. צפו בהקפות בכיכר רבין (חדשות 2)

עם ישראל הצביע ברגליים: מספר שיא של מטיילים ניצל את מזג האוויר הסתווי ואת ימי החופש של סוכות כדי לספוג קצת טבע. כ-400 אלף בני אדם הגיעו במהלך החג לאתרי רשות הטבע והגנים ברחבי הארץ, ועוד כמיליון נוספים פקדו את השטחים הפתוחים.

המוני ישראל העדיפו לצאת מהסוכה ולטייל בחוץ לפני תחילת החורף. "הישראלים אוהבים את חול המועד, ומזג האוויר הטוב שהיה השבוע הוציא אותם בהמוניהם לשטחים הפתוחים", אמר עוזי ברזילי, מנהל חטיבת קהל וקהילה ברשות הטבע והגנים. לדבריו תקופה זו היא תמיד עמוסה במבקרים.

המטיילים הרבים העדיפו במהלך החג לבקר במספר מוקדים מרכזיים. יותר מ-25 אלף מבקרים הגיעו במהלך חול המועד לגן הלאומי בקיסריה בו הוצג מופע סוסים מסורתי. מספר דומה של מבקרים הגיע לשמורת עין גדי.

רק הפוגרום בעבדת העיב על החג

לאתר ההיסטורי מצדה, בו נערכו גם הופעות זמר במסגרת פסטיבל "התמר", הגיעו כ-20 אלף מבקרים. גם במקומות נוספים ברחבי הארץ התגודדו עשרות אלפי בני אדם בניהם שמורת הטבע תל דן ומערת הנטיפים.

מרשות הטבע והגנים נמסר כי במהלך החג לא נרשמו אירועים חריגים, למעט הפוגרום באתר המורשת העולמית של אונסק"ו בעבדת. כעת ניתן רק להיערך לחג הבא שיוציא את עם ישראל לטבע.