הסיוט של נוסעי ישראייר בברלין

כבר יממה שלמה ממתינים כ-150 נוסעי טיסת 254 של "ישראייר" בנמל התעופה שונפלד בברלין לשוב הביתה. אמש הם היו אמורים להמריא לישראל, אך מאז הם פוזרו לבתי מלון בעיר, חזרו לנמל התעופה, ועדיין מחכים לטיסה. "אנחנו ניזונים משמועות, נציגי ישראייר נעלמו", אומרת אחת הנוסעות. ישראייר: "העיכוב בשל החלפת רכיב במטוס"

ממתינים לטיסה כבר יום שלם (AP)

תקועים בשדה: יותר מ-150 נוסעים ישראלים ממתינים כבר יממה שלמה בנמל התעופה שונפלד בברלין לטיסת צ'רטר של חברת ישראייר שתשיב אותם הביתה.

אתמול בשעה 22:00 הם היו אמורים להמריא הביתה, אך בשל מה שכונה "תקלה טכנית" הם מטורטרים כבר 24 שעות, ניזונים משמועות, וממתינים רק לדבר אחד: שמטוס יקח אותם הביתה.

טיסה 254 של ישראייר הייתה אמורה להמריא אמש בשעה 22:20 מנמל התעופה שונפלד, הנמצא 25 קילומטרים דרומית לבירת גרמניה. הנוסעים, שהגיעו אמש לטיסה, עוכבו ולא הורשו בסופו של דבר לעלות עליה. נטען בפניהם על ידי נציגי חברת ישראייר כי ישנה תקלה טכנית במטוס.

יעל, אחת מנוסעות המטוס שממתינה לשוב הביתה, סיפרה הערב לחדשות 2 באינטרנט על שעובר עליה: "לאחר מספר שעות המתנה בנמל התעופה, פיזרו אותנו לבתי מלון בברלין, בהבטחה שמחר תצא הטיסה לדרך", היא אומרת.

הנוסעים מיואשים: "אנחנו ניזונים משמועות"

ואולם, הסיוט לא הסתיים כאן. היום בשעה 13:30 בצהריים שבו הנוסעים לנמל התעופה, בציפייה לעלות על המטוס ולשוב סוף סוף הביתה. אך לא כך היה. עד לשעה זו עדיין ממתינים הנוסעים הרבים לעלות למטוס, כשכבר שלוש פעמים טורטרו לעבור ביקורת דרכונים וכירטוס, ובכל פעם הוחזרו. "אמרו לנו בהתחלה שהטיסה היום ב-16:00, אחר כך ב-18:00 ואחר כך ב-20:00", מספרת יעל.

לדבריה, נציגים של חברת ישראייר הופיעו מדי פעם ועדכנו את הנוסעים בנעשה, אך בשעות האחרונות הם כבר לא נראים באזור. "אנחנו ניזונים משמועות", היא אומרת בייאוש. "אנחנו רק ממתינים כעת לחדשות". שלא מן הנמנע, צפויים הנוסעים להעביר לילה נוסף בבתי מלון בעיר, ולשוב לנמל התעופה מחר בציפייה מחודשת לשוב הביתה.

ישראייר: "העיכוב - בשל החלפת רכיב במטוס"

לפני כשבוע, בשל תקלה במטוס נוסף של ישראייר, נאלצו הנוסעים בטיסה לכרתים להמתין בנתב"ג מהשעה 06:00 בבוקר ועד 17:00 אחר הצהריים. בסופו של דבר, עשתה ישראייר שימוש במטוס של המתחרה "ארקיע", והטיסה את הנוסעים הזועמים ליעדם.

תגובת חברת ישראייר לידיעה הערב: "עקב צורך בהחלפת רכיב במטוס שהיה בברלין, חל עיכוב בטיסת ישראייר מברלין לתל אביב. נוסעי הטיסה עודכנו, שוכנו בבית מלון וטופלו במסירות על ידי צוות החברה".