רגע לפני פתיחת העונה: י-ם ניצחה את מכבי

גמר גביע ווינר בכדורסל סיפק דרמה אדירה, שהסתיימה עם ניצחון גדול לאדומים על חשבון האלופה הצהובה. מכבי פתחה חזק ופתחה 14 נקודות הפרש, אבל חניכיו של גיא גודס לא ויתרו והוכיחו שיש למה לחכות. בסיום - 80:86 לאדומים מירושלים. צפו ברגעי הדרמה במלחה

פחות משבועיים לפני פתיחת עונת הכדורסל, ונראה כי לקבוצת הפאר שבנו השנה פיני גרשון ועוזריו שרון דרוקר ואבי אבן לא יהיו חיים קלים. הערב הפסידה מכבי תל אביב 86:80 להפועל ירושלים במלחה, במשחק הגמר של טורניר "גביע ווינר", טורניר פתיחת העונה של ליגת העל בכדורסל.

שתי הקבוצות הציגו משחק ברמה גבוהה מאוד. מכבי פתחה בסערה, וכמו ביתר משחקי ההכנה הוליכה כבר בשלהי הרבע הראשון 22:8. מאמן הפועל גיא גודס לקח פסק זמן, ומאז הקבוצה שלו חזרה ב"בליץ" משלה - עם 39:15. שלשה ענקית של שחקן מכבי בעונה שעברה, טריי סימונס, עם הבאזר, הורידה את האדומים ביתרון 50:35 להפסקה.

כצפוי, מכבי שבה בטירוף למחצית השנייה, קיזזה לאט לאט בפיגור ועם הכניסה לרבע האחרון עלתה ליתרון 62:59. הפועל לא ויתרה, רוחה לא נשברה, והיא החזירה מלחמה: שוויון 72:72, שלוש דקות לסיום. מכבי עוד ניסתה להפעיל מכוח ההרתעה, אך על הפועל זה לא השפיע. בליווי הקהל הביתי, עלתה ליתרון ארבע נקודות דקה אחת לסיום. סימונס, גיבור הניצחון, חטף כדור מכריע נוסף והעלה כבר לשש נקודות הפרש.

פיני לקח פסק זמן נוסף והכניס את המושיע דרק שארפ בניסיון לקבל שלשה. אבל במקום זאת, כוכב מכבי אלן אנדרסון קיבל כדור קשה, דרך על קו החצי ואיבד את הכדור. הפועל מציינת חגיגה ראשונה עוד לפני פתיחת העונה ומבטיחה: השנה אולי, המאבק על התואר לא יהיה קל. נתראה במאי.