החשד: הגננת נטשה את הילד למות

טרגדיה באבו גוש: גננת שכחה ילד בן 5 ברכב. רק לאחר שעות ארוכות הבחינה הגננת בחסרונו של הילד. היא יצאה עם הסייעת אל הרכב והניחה אותו מתחת לעץ, אח"כ נסעו השתיים לביתן מבלי לדווח לאיש. עוברי אורח הזעיקו צוות של מד"א, אולם מצבו היה כבר אנוש ומאמצי ההחייאה נכשלו. הגננת והסייעת נעצרו והן נחקרות בשעה זו

רשלנות פושעת או חוסר תשומת לב? מחדל חמור של גננת בכפר אבו גוש הסמוך לירושלים, הסתיים במותו של סעד אשרף אברהים בן ה-5. הגננת נעצרה בחשד שששכחה את הילד באוטו בחום גבוה במשך יותר משש שעות, ולאחר מכן נטשה את הפעוט למוות בשיחים סמוך לגן. 

בשעות הבוקר אספה הגננת את הפעוט מביתו אל הגן יחד עם ילדים נוספים. כשהגיעה לגן בסביבות השעה שמונה בבוקר, הוציאה את הילדים והכניסה אותם לגן למעט אותו ילד שנשכח באוטו. יותר משש שעות לאחר שיצאה מהרכב, הבחינה הגננת בחסרונו של הילד ויצאה לחצר יחד עם הסייעת, שם ראו השתיים את הילד מוטל במכונית הסובארו של הגננת, כשהוא סמוק לחיים.

הגננת המבוהלת הוציאה את הילד מהאוטו והעבירה אותו לשיחים הסמוכים למקום שבו עמדה המכונית, שם הניחה אותו מתחת לעץ. אולם במקום להזעיק עזרה, היא והסייעת חשודות שהן עזבו את המקום ונסעו כל אחת לביתה, מבלי לדווח לאיש על המקרה.

הילד לא הגיב למאמצי ההחייאה

"מצאנו את הילד שוכב על הקרקע מתחת לעץ סמוך לאוטו ולא ידענו תחילה שהוא נשכח במכונית, חשבנו שמדובר בתאונה", סיפר לחדשות 2 דן פרחי, פרמדיק של מגן דוד אדום. "הוא סבל מחום גוף גבוה ולא הגיב למאמצי ההחייאה".

תושבים שעברו במקום הזעיקו את מגן דוד אדום, אולם כשהצוות הרפואי הגיע, הילד כבר היה במצב אנוש. הצוות החל בפעולות החייאה מתקדמות בשילוב עיסויים, ופינה את הפעוט לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, שם נקבע מאוחר יותר מותו. 

משטרת ירושלים הגיעה למקום ופתחה בחקירה. הגננת שחשודה ששכחה את הפעוט באוטו נעצרה, ומחר בבוקר היא תובא להארכת מעצרה בבית משפט השלום בירושלים. בנוסף עצרו השוטרים גם את הסייעת לצורך חקירה. 

לא ברור האם הגננת מצאה את הילד בחיים

אביו של הילד היה נסער מאד והתבודד עם תמונת בנו המת. הוא הסכים לומר כלי התקשורת הרבים שהגיעו לבית רק כי "טם הגננת עשתה טעות, בשביל זה יש משטרה. אם לא - זה מאלוהים".

דודו של הילד סיפר שהגננת טענה תחילה שהילד כלל לא הגיע לגן. "זה לא נכון, אני הבאתי אותו לגן בבוקר וקניתי לו דברים במכולת", סיפר הדוד איברהים שריף. "אומרים שהיא תפסה אותו וזרקה אותו פה כמו חתול, זה לא הגיוני. אולי הן עשו את זה כי הן פחדו, אבל לפחות שיזמינו אמבולנס. אין מה להגיד".

"זה מקרה טרגי ואסון קשה", אמר עיסא ג'אבר, מנהל מחלקת החינוך בכפר. "מדובר בגננת הכי ותיקה אצלנו והיא הייתה גם גננת של האבא שהלך בינתיים לעולמו. היא עובדת כבר כ-30 שנה כגננת וככל הנראה היא עשתה טעות".

"אחרי ששמעתי על המקרה, יצאתי לביתה של הגננת והתברר שהיא יצאה בעצמה אל תחנת המשטרה כדי לדווח על האירוע", הוסיף גאבר. "אין לנו מידע האם הילד מת בתוך הרכב או אחרי שהוציאו אותו החוצה. העניין עדיין בחקירה ונצטרך להמתין להתפתחויות".

אב בקריית גת שכח באוטו את בתו בת השנה

לפני כחמישה חודשים הגיעו הורים מקריית גת עם בתם בת השנה לתחנת מגן דוד אדום כשהיא מעורפלת הכרה. "לתחנה פרצה אישה שהיא אוחזת בידיה תינוקת וצורחת 'תצילו לי את הילדה...תצילו אותה'", שיחזר הפרמדיק יהודה אביב.

נהג הרכב, האב, היה אמור להוריד את בתו במעון. הוא לקח את שלושת ילדיו, בהם גם את הבת הפעוטה. את שני הבנים הוא הוריד בבית הספר, אך התינוקת כאמור נשכחה. לפי ההערכות, התינוקת נותרה לבדה ברכב כשעתיים או שלוש שעות. לבסוף, כשהגיעה האם לאסוף את הרכב היא הבחינה בבתה במושב האחורי, והגיבה בבהלה. בסרטון היא נראית רצה למושב האחורי, לוקחת את בתה בידיה ורצה לחנות אביזרי רכב סמוכה.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק 

התמונות: כך מצאה האם את בתה במכונית