הרב אליישיב: אסור ליהודים לבקר בהר הבית

על רקע המתיחות בירושלים, מנהיג היהדות החרדית-האשכנזית הזהיר, במהלך ביקור של הנשיא פרס בסוכתו, מפני התגרות באומות העולם שעלולה להוביל לשפיכות דמים. פרס ביקש מהרב להשמיע את קולו בציבור וקיבל ממנו ברכה מיוחדת לכבוד סוכות

"לעצור את המסיתים". נשיא המדינה שמעון פרס (חדשות 2)

על פי ההלכה אסור לעלות להר הבית - כך אמר הבוקר מנהיג היהדות החרדית-האשכנזית הרב יוסף שלום אלישיב, במהלך ביקור שערך נשיא המדינה שמעון פרס בסוכתו בשכונת מאה שערים בירושלים. נשיא המדינה פועל במרץ בימים האחרונים בניסיונות לשמר את השקט בירושלים, בעקבות המתיחות והמהומות שהתרחשו בעיר.

"באתי לברכך לרגל חג הסוכות", אמר נשיא המדינה לרב אלישיב. "לישראל אתגרים רבים ואחד מהם הוא מניעת הידרדרות המתיחות בירושלים לכדי מלחמה על רקע דתי. בנוגע לרגישות סביב הר הבית -  המסיתים יכולים להעלות אש".

הרב אלישיב הסביר לפרס כי אסור ליהודים לבקר בהר הבית. "הודעתי על כך בעבר ואני חוזר בשנית על הודעתי שליהודים אסור לעלות להר הבית", הבהיר. "מעבר לפן ההלכתי, יש בכך משום התגרות באומות העולם שעלולה להוביל לשפיכות דמים, וזו עבירה גוררת עבירה".

פרס לרב אליישיב: תשמיע את עמדתך בציבור

הנשיא ביקש מהרב להשמיע בפומבי את עמדתו. "לעם יש אוזניים ועליך להשמיע את קולך", הדגיש פרס. "קולך נשמע. אתה אדם גדול בתורה ומכובד על הציבור. עלינו לוודא שעמדתך מושמעת".

בסיום הפגישה העניק הרב אלישיב ברכה לנשיא פרס ואמר לו: "כנשיא אתה צריך ברכה מיוחדת כדי לנווט את המדינה בעת הקשה הזאת".