ירושלים: מירוץ מטורף בירידה - בלי בלמים

מירוץ המכוניות המאולתרות "רד בול soapbox" הגיע לראשונה לעיר הבירה. לא מדובר במירוץ מכוניות שגרתי בו המנצח הוא זה שסיים ראשון. המנצח נקבע לפי שקלול המהירות אליה הגיע כלי הרכב במורד, ועלה יצירתיות בבחירת הדמות על כלי הרכב הביזאריים. ניר ברקת גלש במורד וסיכם: "זו תחילתה של אווירה חדשה". צפו במירוץ

עשרות אלפי אנשים הגיעו בשעות הצהריים לעיר ירושלים. הפעם לא הם לא הגיעו להפגין נגד או בעד מסגד אל-אקצה, פתיחת החניון בשבת או נושאים אחרים המעוררים סערה בעיר הבירה שלנו - אלא פשוט נהנו מעשרות כלי רכב שהתרסקו במורד הרחוב. נשמע מוזר? זו המטרה של מירוץ רד-בולsoapbox, שנערך לראשונה בירושלים.

רכבים מאולתרים שנבנו על ידי המתחרים במשך שבועות לפני האירוע, דהרו במורד שבין בית המשפט העליון לגן סאקר, בין ערמות החציר שהוכנו מראש על מנת למנוע אסון ולקול צהלותיהם של הקהל הרב שהתאסף בצידי הכביש. אפילו צוותי מגן דוד אדום שהגיעו לאירוע הצליחו ליהנות ממנו - מכיוון שלמרבה המזל לא היו נפגעים.

ברקת: "התחלה של אווירה חדשה"

קביעת המנצח בתחרות, בה שפטו דמויות מוכרות מהעולם המוטורי הישראלי, נקבע על פי מהירות כלי הרכב - שהייתה די גבוהה בהתחשב בעובדה שברקסים לא הורכבו ברכבים, וכן על פי יצירתיות, שהייתה חלק בלתי נפרד מהתחרות בה ראינו רכבים בצורת אליעזר והגזר, רובוטריק ענק, ספינת פיראטים ואפילו נוח והתיבה בגרסה המודרנית.

ראש העיר ירושלים ניר ברקת, שהיה ראשון לרדת במורד בפחית משקה של רד-בול, נותנת החסות לאירוע, אמר: "האירוע הזה מציין תחילה של אווירה חדשה בירושלים, זהו אירוע ראשון מסוג זה מתוך אירועים רבים שיתרחשו בבירה בשנים הקרובות".