חבריו של שליט: "נתניהו האח השכול יעשה מה שצריך למען גלעד"

הפעילים למען שליט לא עוצרים את המאבק בגלל הקלטת, רק מעדכנים את מטרתו: לחזק ולתמוך. "אם נתניהו לא יעשה מה שצריך המאבק יחריף", הם מאיימים. הבוקר יערכו מסע אלונקות בי-ם. והעסקה? 4 מחלוקות תוקעות אותה

כמו רבים בעם ישראל גם הפעילים במטה המאבק למען גלעד שליט ראו בסוף השבוע את הקלטת של גלעד מהשבי. העובדה שהוא במצב טוב רק מדרבנת אותם יותר להמשיך במאבק העיקש לשחרורו. הבוקר הם יקיימו מסע אלונקות בירושלים שיסתיים מול מעון ראש הממשלה.

רוני דניאל: לא להקריב את הביטחון למען גלעד

כל התשובות לשאלות שלכם על קלטת שליט

בנימין נתניהו, הם מקווים, יהיה זה שיחזיר את החייל החטוף הביתה. "נתניהו, אולי בגלל שהוא אח שכול, או בגלל שהוא מגיע מהוויה לוחמת יותר מאולמרט - יעשה מה שצריך", אמר הלילה לחדשות 2 באינטרנט צח ליאון, חבר "צבא החברים של גלעד" וממארגני המסע.

"גם אם הוא לא יעשה מה שצריך לעשות, אנחנו נמשיך במאבק שרק ילך ויחריף", מבהיר ליאון. "מימד הזמן הוא קריטי. אסור לשכוח שגלעד סובל שם".

לגבי התנהלותו של ראש הממשלה הקודם אהוד אולמרט, מסביר ליאון שהוא מתהלך עם בטן מלאה. "הוא עשה מעשה שלא ייעשה", הוא אומר. "הוא סימן את כל הקווים האדומים על הגב של גלעד. אי אפשר לקבוע כללים על חייל בשבי".

המפגינים יקראו: "אל תקברו אותו חי"

מסע האלונקות למען גלעד יעבור ברחבי ירושלים - בין השאר מול משרדי ממשלה ומול בית המשפט העליון. הוא ייצא בשעה 9:30 בבוקר מהחניון הצבאי בהר הרצל ויסתיים בצהריים. על האלונקה שתוביל את המסע ייכתב השלט: "אל תקברו אותו חי".

כאות הזדהות עם שליט מתכננים הצעירים להישאר מול בית ראש הממשלה באוהלים במהלך כל החג. "אם גלעד לא חוגג - גם אנחנו לא נחגוג", הם אומרים.

שמשון ליבמן, ראש מטה המאבק למען שליט, מסביר על אופי המאבק לאחר פרסום הקלטת של גלעד מהשבי. "הדרך שלנו מהיום היא לחזק", הוא אומר. "ללחוץ בתמיכה כל הזמן ולתת רוח גבית. אנחנו אומרים: 'ביבי, עשית עבודה טובה - עכשיו השלם את המלאכה'".

כל צד מעביר את האחריות לצד השני

ובעוד הפעילים ממשיכים ב"רוח הגבית", נראה שחמאס וישראל עדיין תקועים עמוק בלב ים. המגעים באמצעות המתווכים נמשכים, תחת איפול, אבל יש לפחות ארבע נקודות לא סגורות בדרך לעסקה:

1. שמות האסירים שישוחררו
2. המקומות אליהם הם ישוחררו
3. המועדים בהם ישוחררו
4. תנאי השחרור

בשני הצדדים- בישראל ובחמאס - טוענים שהכדור בצד השני. המתווכים שבאמצע מנסים להביא להסכמות, והנקודות האלה ימשיכו לעלות על שולחן הדיונים בימים הקרובים.

דעה: רוני דניאל חושב שאסור להקריב את הביטחון למען גלעד

לראות את גלעד - סיקור מיוחד

המומחים לשפת גוף מנתחים את הקלטת

הרופא מנתח את מצבו הבריאותי של שליט

הש"ג עיכב את העברת קלטת שליט

כך נראה העיתון שגלעד אחד בקלטת

שני חטופים - אותו תאריך בקלטות

רמאללה ועזה: חגיגות שמחה וניצחון

תזכורת: קולו של גלעד מהשבי

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק