בתו של גור: "אבא לא מדבר - עזרו לנו"

שעות רבות סרקו בני משפחתו של מדריך ההישרדות ניר גור את המקום שבו נמצא ירוי ופצוע קשה, ועדיין הם לא יודעים מה קרה לו. "תחקרנו אנשים ותלינו מודעות, אך לא גילינו כלום", מספרת בתו נוף. אולי אתם תעזרו?

בני משפחתו של ניר גור עדיין מנסים להבין מי ירה במדריך ההישרדות שנמצא בסוף השבוע ברמת הגולן כשהוא ירוי בראשו וחסר הכרה. מאז שנעלם, הצטרפו בני המשפחה והחברים לכוחות המשטרה בניסיון להבין מה עלה בגורלו באותן שעות מתות. בריאיון לחדשות 2הערב קוראת בתו לכל מי שיכול לשפוך אור על התעלומה - לסייע.

"הוא בסדר והוא מתאושש", אמרה הבת נוף גור. "מרגע לרגע מצבו יותר טוב, אבל הוא עדיין לא מדבר. אנחנו מבקשים מכל מי שפגש אותו בדרך לספר לנו על כל מידע, כדי שנוכל לסגור את החור השחור לגבי היעלמותו".

כשניר נעלם בשבוע שעבר, חשבו תחילה שהוא נעלם במצדה שבאזור ים המלח. "איש תחזוקה סיפר שראה אותו שם, אך כנראה שהוא לא היה שם, והחיפושים עברו מאזור מדבר יהודה לצפון", אמרה הבת.

"אנחנו לא יכולים לחשוב על מישהו שרצה להתנכל לו או על מצוקה נפשית כלשהי שהוא שנקלע אליה", מסבירה בתו את הקושי לפצח את התעלומה.

קליע במוח

"תחקרנו אנשים ותלינו מודעות, אבל לא גילינו כלום", היא הוסיפה. "ממש חשוב לנו שכולם ידעו שכל החיפושים עברו ממדבר יהודה לצפון ושכל מי ששמע, ראה או יודע משהו, או אפילו דיבר איתו לרגע, שייצור קשר עם המשטרה או באמצעות המספר 057-8178813".

גור אותר ביום חמישי האחרון על ידי קבוצת תיירים בחורשה סמוך לאתר ההנצחה מצפה גדות בצפון. הוא נמצא עירום כביום היוולדו, ללא כל סימן מזהה, ופונה לבית החולים "זיו" בצפת במצב קשה.

בבדיקת סי.טי שנערכה לו התגלה קליע במוחו, מה שהוביל לדימום כבד. מאוחר יותר הועבר גור לבית החולים רמב"ם בחיפה להמשך טיפול.

"לא ניתן לחקור אותו בגלל מצבו הרפואי", סיפר לחדשות 2 באינטרנט דובר מרחב גליל, רפ"ק ערן שקד. "אנחנו מחכים שיתאושש".

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק