שני קרונות רכבת עלו באש ביום אחד

צירוף מקרים: קטר ברכבת נוסעים עלה באש בת"א, ורק כמה שעות לאחר מכן נשרף קרון משא שעשה את דרכו לצפון. למרבה המזל, הסתיימו שני האירועים ללא נפגעים בנפש. בת"א נמנע אסון כבד בשל החומרים הדליקים שהיו בקטר. צפו באש שבערה

שני קרונות נשרפו ביום אחד: שריפה שפרצה אחר הצהריים בקרון של אחת מרכבות הנוסעים שיבשה את תנועת הרכבות באזור תל אביב. בשעות הערב עלה באש קרון משא באזור השרון - למרבה המזל, שני האירועים הסתיימו ללא נפגעים.

שלושה צוותי כיבוי הוזנקו סמוך לשעה 15:30 לשריפה שפרצה בקרון רכבת בצומת הולץ בדרום תל אביב. כשהגיעו למקום הבחינו כי האש משתוללת בקרון הכוח של הרכבת, כלומר בקטר.

בקרון הקטר ישנם מצברים ומצבור לא קטן של דלק וסולר, שעלולים היו להתלקח. "הכבאים שפעלו במקום מנעו אסון כבד יותר", סיפר לחדשות 2 באינטרנט רס"ר שרון ביתן, מכיבוי אש תל אביב. לדבריו, הכבאים הצליחו להשתלט על האש וקררו את הקרון שבער. בנוסף, הם אגרו את הסולר שנשפך במהלך האירוע כדי למנוע הגברה של התלקחות האש.

התקלה הזו עצרה את תנועת הרכבות באזור התחנה, בדרום תל אביב, והשיבושים נמשיכו עד לפינוי המקום ולחזרה לפעילות סדירה של הרכבות.

עוד קרון עלה באש

בצירוף מקרים מוזר ואולי אף מעורר חשד עלה באש קרון אחר, כמה שעות מאוחר יותר, ברכבת משא שהייתה בדרכה לצפון. "מדובר בקרון בודד שהיה מחובר לקטר", סיפר לחדשות 2 באינטרנט להב שמעון כחלון משירותי הכבאות באזור נתניה, "כשהגענו למקום ראינו כי צוותי הרכבת פעלו לכיבוי השריפה ולא נדרשנו להפעיל את האמצעים שלנו".

הכבאים שהגיעו למקום, באזור יקום שבשרון, סייעו לצוותי הרכבת לגרור את הקרון השרוף לכיוון התחנה הסמוכה, כדי לא לעצור את תנועת הרכבות בציר תל אביב צפונה. "שני צוותי כיבוי מנתניה, מאבטחים את התנועה של הקרון", דיווח להב כחלון. גם האירוע הזה, כאמור, הסתיים ללא נפגעים.