מפקדו של גלעד: אסור לשכוח אותו

גם מי שהיה מפקדו של גלעד שליט מודאג מהתמונות שראה בקלטת. "אתה לא יכול לדעת מה יקרה איתו מחר", מסביר המפקד שוחר, שהיום הוא כבר מילואימניק, אבל עדיין מאמין שהמדינה חייבת לעמוד מאחורי חיילי צה"ל

כיממה לאחר שהועברה הקלטת של גלעד שליט, קרוביו וחבריו עדיין מנסים לעכל את התמונות שלו בשבי, למעלה משלוש שנים מאז ראו אותו לאחרונה. דגן שוחר, מי שהיה מפקדו של גלעד בשריון, משתף גם הוא בחששותיו: "אתה לא יכול לדעת מה יקרה איתו מחר".

שוחר, שירת עם גלעד בתקופת האימון האחרונה בחודשים שלפני החטיפה, בה החיילים הטירונים הופכים ללוחמים. הוא לא בדיוק יודע מה לחשוב אחרי שראה את הקלטת. "ההרגשה היא קשה", הוא אומר, "מצד אחד טוב לראות שהוא במצב פיזי תקין, אבל זו הרגשה מפחידה".

החיילים צריכים לדעת שהמדינה מאחוריהם

כמו כל קרוביו של גלעד שמח גם שוחר לראות שמצבו הבריאותי נראה טוב, אך חושש כי המצב הזה לא יישאר כך. "כל סיכול פיגוע בעזה יכול לפגוע בגלעד כנקמה בנו". בנוסף הוא חושש ממה שעובר על גלעד בשבי: "אנחנו לא יודעים מה עובר לו בראש ואני לא רוצה גם לנסות לנחש".

כעת, מפקדו לשעבר של גלעד כבר חייל מילואים, מה שלא מונע ממנו להתריס ביקורת כלפי מנהיגי המדינה. "חיילי המילואים צריכים לדעת שהמדינה מאחוריהם", אומר שוחר שטוען כי במקרה של גלעד נראה שהמדינה שכחה את זה. "הכוח שלנו הוא קודם כל בכוח האנושי - היכולת שלנו לעמוד מאחורי החיילים שלנו. שהחיילים ידעו שאם קורה להם משהו, אני כמפקד אלך איתם עד הסוף".

זוכר את גלעד שמח

מי שהיה במחיצתו של גלעד המון בימיו האחרונים כאדם חופשי, נזכר כי גלעד היה אדם יותר שמח. "הוא תמיד היה מחייך, ובתמונות הוא נראה עם הרבה פחות שמחה", מה שללא ספק מובן כשחייל מוחזק כל כך הרבה זמן בשבי. אבל לא רק שמחת החיים שאבדה לגלעד מטרידה את מפקדו לשעבר, אלא גם מצבו הבריאותי. "הוא נראה רזה וצריך להחזיר אותו מהר".

לראות את גלעד - סיקור מיוחד

המומחים לשפת גוף מנתחים את הקלטת

הרופא מנתח את מצבו הבריאותי של שליט

המשפחה צפתה בקלטת - ופרצה בבכי

הש"ג עיכב את העברת קלטת שליט

כך נראה העיתון שגלעד אחד בקלטת

שני חטופים - אותו תאריך בקלטות

רמאללה ועזה: חגיגות שמחה וניצחון

תזכורת: קולו של גלעד מהשב

הווידאופדיה: גלעד שליט

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק