נעם שליט: אנחנו עדיין מודאגים

גם לאחר פרסום קלטת הווידאו מאמין אביו של החייל החטוף כי היום בו יראה במציאות את בנו עדיין רחוק. "אין פריצת דרך", אמר נעם שליט והדגיש כי גלעד "לא בפיקניק. במקביל מדווח עיתון מצרי: העסקה הגיעה אל הישורת האחרונה

גם יום לאחר שקיבל אות חיים מהותי מבנו השבוי, לא מפתח נועם שליט ציפיות. "אנחנו מודאגים גם אחרי הצפייה", אמר הבוקר האב במצפה הילה. "גלעד לא בפיקניק ולא בבית הבראה. גם עכשיו אין פריצת דרך".

אביו של גלעד שליט הביע חשש עיקרי שהמשא ומתן לשחרור בנו יימרח עוד שנים רבות. לדבריו, הקלטת שבה מתועד בנו כשהוא בריא ושלם הייתה צעד חשוב, אך היא לא משפיעה על המאבק שיימשך החל ממחר בבוקר במטרה לשחרר את גלעד.

מוקדם יותר דיווח כתב העיתון המצרי "אלאהראם" כי משיחות שניהל לאחרונה עם בכירים בצמרת חמאס, עולה כי השלמת עסקת חילופי האסירים בין ישראל לארגון עומדת בפתח.

"במהלך פגישותיי עם חאלד משעל, עם ד"ר מוסא אבו מרזוק ועם המהנדס מוחמד נאסר ניכר כי הם מעריכים מאוד את תיווכה של מצרים ואת תפקידם של מתווכיה האנונימיים, הן במישור עיקת האסירים והן במישור הפיוס הפלסטיני", מדווח הכתב שנועד עם בכירי הארגון בתחילת השבוע בקהיר.

"שתי משימות התיווך הללו הגיעו בהצלחה אל הישורת האחרונה שלהם, למרות הפעלת הלחצים במהלכן", סיכם.

"נוכל לקחת עוד שליט"

עם זאת, בחמאס מבהירים כי אין בכוונתם להתפשר בנושא מספר האסירים אשר הם דורשים בתמורה לשחרור שליט, או למתן את יחסם כלפי ישראל.

אמש, בנאום שנשא משעל בדמשק לאחר העברת הקלטת, הוא איים כי ארגונו ימשיך לנסות ולחטוף חיילים. "אני אומר לנתניהו ולמנהיגי האויב, אנו מכירים את השפה שאתם מבינים", הכריז. "החמאס הצליח לקחת את שליט בשבי ולהחזיקו יותר משלוש שנים בשבי ולהתייחס אליו כיאות ולנהל משא ומתן עקיף לשחרור אסירים. הוא יכול לקחת בשבי שליט ועוד שליט ועוד שליט".

אות חיים מגלעד

הקלטת שבה נראה גלעד לראשונה מזה 1,196 ימים הועברה אתמול לידי משפחת שליט. החייל החטוף הסתכל למצלמה וסיפר כי מצבו הבריאותי טוב, על געגועיו למשפחתו וביקש מראש הממשלה להביא לשחרורו בהקדם.

"שלום, אני גלעד בן אביבה ונועם שליט. אח של הדס ויואל שגר במצפה הילה. תעודת הזהות שלי היא 300097029.

"היום יום שני 14.9.09. כפי שאתם רואים אני מחזיק בידי את העיתון פלסטין של היום ה-14.9.09 היוצא בעזה. אני קורא בעיתון במטה למצוא מידע לגבי, ומקווה למצוא מידע כל שהוא שיבשר לי על שחרורי ועל חזרתי הביתה בקרוב. אני מקווה ומחכה כבר תקופה ארוכה ליום שבו אשתחרר.

"אני מקווה שהממשלה הנוכחית בראשות בנימין נתיהו לא תבזבז כעת את ההזדמנות להגיע לסיכום העסקה, וכתוצאה מכך אני אוכל סוף סוף להגשים את חלומי ולהשתחרר.

"אני רוצה למסור דרישת שלום למשפחתי, ולומר להם שאני אוהב אותם ומתגעגע אליהם מאוד ומייחל ליום שאראה אותם שוב. אבא, יואל והדס - האם אתם זוכרים את היום שבו הגעתם לבסיס שלי ברמת הגולן בתאריך ה-31.12.2005, שאם אני לא טועה נקרא 'רוויה ב''? עשינו סיור מסביב לבסיס וצילמתם אותי על טנק המרכבה ועל אחד הטנקים הישנים בכניסה לבסיס. אחר כך נסענו למסעדה באחד הכפרים הדרוזים ובדרך הצטלמנו בצידי הכביש על רקע החרמון המושלג.

בהכנת הידיעה השתתף ירון שניידר

לראות את גלעד - סיקור מיוחד

המומחים לשפת גוף מנתחים את הקלטת

הרופא מנתח את מצבו הבריאותי של שליט

המשפחה צפתה בקלטת - ופרצה בבכי

הש"ג עיכב את העברת קלטת שליט

כך נראה העיתון שגלעד אחד בקלטת

שני חטופים - אותו תאריך בקלטות

רמאללה ועזה: חגיגות שמחה וניצחון

תזכורת: קולו של גלעד מהשב

הווידאופדיה: גלעד שליט

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק