נועם שליט אחרי הצפייה בקלטת: אנו מודאגים מהתמונות שראינו

במשפחתו של החייל החטוף לא נותנים לתמונות של גלעד, שנראה בריא, לבלבל אותם. הם רוצים לראות אותו בבית מהר. "אסור לשכוח שהוא נמק בכלא חמאס קרוב ל-1,200 ימים ולילות", אמר אביו

שעות ספורות אחרי שצפו בני משפחת שליט בבנם, לראשונה מאז נחטף, התייצב אתמול בערב אביו נועם בפני הציבור כולו מביתו שבמצפה הילה. למרות שהקלטת עודדה את בני משפחה, בפיו היה מסר אחד – אל תשכחו את המטרה האמיתית: שחרור שליט. הנה הדברים המלאים שאמר:

"אביבה, אני והמשפחה מודים לצוות המו"מ הנוכחי בהנהגת חגי הדס על הבאת מידע אותנטי ועדכני בפעם הראשונה אחרי יותר משלוש שנים בשבי. עם זאת, המשפחה, שרואה בכך צעד חשוב ומהותי במו"מ המואץ, מצפה שהמו"מ יימשך בנחישות עד שגלעד יוכל לחזור הביתה.

"אנו מודים לכל הפעילים והציבור בכל רחבי הארץ על תמיכתו בנו ובגלעד, ומצפים מראש הממשלה בנימין נתניהו להביא לשחרורו של גלעד במהירות המרבית, מבלי להתייחס לאימות החיים שקיבלנו. היה מספיק זמן למצות את כל האמצעים על מנת לסיים את הפרשה האומללה הזו ולמלא את חובתה כלפי חייל צה"ל שלא חזר ממשימה.

"אנו מודאגים מהתמונות שראינו, כשאנחנו זוכרים אותו טרם חטיפתו. למרות ההתרשמות הראשונית שהוא במצב טוב, אסור לשכוח שהוא נמק בכלא חמאס קרוב ל-1,200 ימים ולילות, ומשלם את מלוא המחיר על ההתנהלות הכושלת ומחדלי העבר. אנו מצפים להשלמת המלאכה והשבתו הביתה בקרוב מאוד".

החליטו לפרסם 

אחרי 1,195 ימים קשים ומותחי עצבים קיבלו בני משפחת שליט אות חיים ממשי מהבן גלעד. קלטת הווידאו בה נראה לראשונה החייל החטוף הגיעה אתמול בצהריים למצפה הילה, ויקיריו התכנסו וצפו בה יחדיו מספר פעמים. בתום לבטים ארוכים, החליטו בני המשפחה לאשר תוך זמן קצר את שידור הקלטת.

בני המשפחה קיבלו את הקלטת בדממה, אבל מיד אחרי שצפו בה פרצו בבכי בלתי נשלט. "זה גלעד שלנו", אמרו. "הוא חי, נושם - אבל חיוור".

שירה חבושה, חברת ילדותו של שליט, ראתה את הקלטת ברגשות מעורבים. מצד אחד הוא נראה לה בריא, אבל מצד שני היא חוששת שזה מצב זמני בלבד. "ניסיתי להשוות בין גלעד שאני מכירה לגלעד שבקלטת - וזה מפחיד", אמרה. "הוא רזה יותר. הרושם הוא בעיקר שהוא פוחד".

"הקלטת מראה שגלעד שליט חי, והאמירה שלנו לכל אורך המאבק שהוא חי היא נכונה, וזה מאבק על אדם חי", אמר שמשון ליבמן, ראש המטה למען שחרור שליט, אחרי ששוחח עם המשפחה. "שליט נכון להיום נראה בריא. אי אפשר לדעת אם הוא יודע שהמשפחה עושה רבות למענו, אבל הוא מביע את התקווה שהוא ישתחרר ויגיע הביתה. כל יום שעובר הוא יום קשה לא פחות מקודמו".

לראות את גלעד - סיקור מיוחד

המומחים לשפת גוף מנתחים את הקלטת

הרופא מנתח את מצבו הבריאותי של שליט

הש"ג עיכב את העברת קלטת שליט

כך נראה העיתון שגלעד אחד בקלטת

שני חטופים - אותו תאריך בקלטות

רמאללה ועזה: חגיגות שמחה וניצחון

תזכורת: קולו של גלעד מהשבי

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק