סקר חדשות 2 באינטרט: הציבור הוצף עצב וחמלה כשצפה בקלטת

רגע אחרי שצפיתם בקלטת בדקנו מה הרגשתם, וגם האם אתם תומכים בהחלטת משפחת שליט לפרסם את הקלטת. כל התוצאות לפניכם

רבים מאזרחי ישראל צפו הערב בקלטת של גלעד שליט שצולמה בשבי. החייל החטוף, שמדינה שלמה מלווה אותו, הציף רגשות רבות בקרב כולם. סקר מיוחד לחדשות 2 באינטרנט של מכון המחקר פאנלס מגלה מה הרגשנו ומה אנחנו חושבים על החלטת המשפחה לפרסם את הקלטת.

300 המשתתפים בסקר נשאלו מה הייתה התחושה הכי חזקה שהרגישו כשצפו בקלטת. 40% ציינו עצב, 24% חמלה, 23% שמחה, 12% רחמים ואחוז אחד היו אדישים לדברים.

הקלטת פורסמה שעות ספורות אחרי שבני משפחת שליט צפו בה בביתם. לאחר מכן הם אישרו לפרסם אותה לציבור. האם זה היה צעד נכון מבחינת המשפחה? 75% מכלל הציבור חושבים שכן (וגם 85% מאלה שצפו בה). 15% בלבד חושבים שלא (וגם 10% מאלה שצפו בה).

שאלה נוספת שביקשנו לברר הייתה האם לדעתכם פרסום הקלטת יעזור לקידום עסקה שתחזיר את שליט הביתה. 56% מאמינים שהתשובה לכך חיובית (וגם 63% מאלה שצפו בקלטת). 22% חושבים שלא (וגם 19% מאלה שצפו בקלטת).

הסקר נערך הערב, מיד לאחר שידור הקלטת. השתתפו בו 300 משיבים המהווים מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת בישראל. טעות הדגימה המרבית היא 5.7%. המחקר נערך באמצעות פאנל המשיבים האינטרנטי Panel4all, המונה יותר מ-35 אלף פאנליסטים.   

להצטרפות לפאנל המשיבים

לראות את גלעד - סיקור מיוחד

המומחים לשפת גוף מנתחים את הקלטת

הרופא מנתח את מצבו הבריאותי של שליט

המשפחה צפתה בקלטת - ופרצה בבכי

הש"ג עיכב את העברת קלטת שליט

כך נראה העיתון שגלעד אחד בקלטת

שני חטופים - אותו תאריך בקלטות

רמאללה ועזה: חגיגות שמחה וניצחון

תזכורת: קולו של גלעד מהשב

הווידאופדיה: גלעד שליט

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק