קופי האורנג-אוטן קיבלו "סוויטה" בקריית מוצקין

לראשונה מזה 6 שנים זכו צמד קופי האורנג-אוטן, שהגיעו מספרד היישר ל'חי פארק' שבקריית מוצקין, ליהנות בחצר ענקית - תחת כיפת השמיים. השניים, רון ותום, הגיעו לקרית מוצקין היישר מגן החיות שבמדריד - שם שהו בתוך מתקן קטן וסגור. ההתאקלמות בטוח תהיה קלה

קופי האורנג-אוטן שהגיעו לפני כמה ימים ל'חי פארק' שבקריית מוצקין חיים לא רע בכלל. "קופי האדם" הוצאו לחצר שהוכנה במיוחד עבורם, והיא הגדולה מסוגה בעולם. לראשונה מזה שש שנים זכו הקופים, שהגיעו לישראל מספרד, לבלות באור השמש תחת כיפת השמיים.

הקופים הגיעו בימים האחרונים לקריית מוצקין היישר מגן החיות במדריד - שם שהו בתוך מתקן קטן וסגור. צמד הקופים שקיבלו את השמות האנושיים רון ותום התקבלו בצפון בכבוד מלכים, וב-'חי פארק' בנו עבורם חדר טיפולים ייחודי וחצר ענקית ומחולקת בגודל של 2,000 מ"ר.

הקוף רון, הצעיר מבין השניים, נכנס מיד לעניינים והחל לאכול פירות - ולשתות משקאות מוגזים להנאתו -מידי המטפלים המשועשעים.  

"הקופים חזקים - כל בורג במתחם עבר חיזוק ורותך"

עוד בטרם הגיעו הקופים עמלו ב-'חי פארק' על הכנת המתחם, וזאת לאחר חודשים ארוכים של תכנון ובנייה, כולל השתלמות מקצועית שעברה עובדת ה-'חי פארק' במהלכה היא צפתה בדרכי הטיפול בקופים ועמדה מקרוב אחר התנהגותם ומהלכיהם של הזוג. 

מטפל הקופים ממדריד, דוד פרננדוס גונזלס, אף הגיע במיוחד לקריית מוצקין בכדי לעקוב וללוות מקרוב את קליטתם של האורנג-אוטנים במקום.

"כל בורג במתחם עבר חיזוק ורותך מאחר ומדובר בקופים חזקים במיוחד - פי שבע מחוזקו של בן אדם ממוצע", סיפר מנכ"ל 'חי פארק', מומי נמימי. "הם יכולים לפתוח בורג בשניות, גם אם הוא חוזק באמצעות מברגה מיוחדת".