אסף גולדרינג שם קץ לחייו

אל מול עינם של סוהרי בית הכלא הדרים שבשרון, שם הנאשם ברצח בתו נעה קץ לחייו. מחקירה ראשונית עולה, כי גולדרינג הצליח לטפס על גדר בגובה של שלושה מטרים, ומשם קפץ ראש אל מותו. לגולדרינג היה עבר עשיר של ניסיונות התאבדות. במשפחתה של האם ליזה אומרים שהם לא מופתעים שהוא החליט לברוח מאחריות ולהתאבד

אסף גולדרינג בן ה-34, שהואשם ברצח בתו נעה בת ה-3, שם היום אחר הצהריים קץ לחייו. גופתו הועברה למכון לרפואה משפטית באבו כביר.

האירוע התרחש בסמוך לשעה 15:00, בבית הכלא הדרים שבשרון. גולדרינג יצא לחצר בית הכלא, אל מולו עינו הפקוחה של אחד הסוהרים. בשלב מסוים נכנס גולדרינג לחצר פנימית מוקפת גדרות. הוא הצליח לטפס באמצעות דלת, נעזר בגדר חצר הטיולים וקפץ מגובה של כשלושה מטרים קפיצת ראש.

"אדם שנחוש להתאבד - יצליח"

סוהר ששהה במרחק של כעשרה מטרים ממנו, אשר סרק באותה שעה את חצר האגף הגיש לו עזרה ראשונה. בהמשך הגיעו גם חובשים נוספים של שרות בתי הסוהר וניידת טיפול נמרץ, אך לא הצליחו להצילו. דובר השב"ס אומר הבוקר לחדשות 2 באינטרנט שלא היה סיכוי למנוע את ההתאבדות שלו, "זו הפעם הראשונה שמישהו מתאבד באופן כזה, על האסיר היתה שמירה כפי שהנהלים מכתיבים לנו, כנראה שאם יש אדם שנחוש להתאבד בסופו של דבר הוא יצליח לעשות זאת".

עוד הוסיפו בשב"ס שהדבר היחידה למנוע הישנות מקרים דומים בעתיד היא לכבול את האסיר 24 שעות ביממה, "אנחנו לא יכולים לנקוט באופן פעולה זה, זה לא אנושי, אנחנו תחת ביקורת ובסופו של דבר זה יגרום לאסיר לרדת מהפסים ולנסות להתאבד שוב ושוב".

בניגוד לפרסומים שתוקם ועדת בדיקה מיוחדת למעשה מדובר בנוהל שגרתי שיוצא לפועל לאחר התאבדויות של אסירים. גם במקרה זה תוקם ועדה שתבדוק את נסיבות האירוע ותנסה למצוא דרכים למנוע התאבדויות של אסירים בעתיד.

עבר של ניסיונות התאבדות

האירוע תפס את שב"ס במבוכה, שכן לא הייתה זו הפעם הראשונה בה ניסה גולדרינג להתאבד. בשב"ס מציינים כי הוא שהה בתא עם השגחה מלאה ללא כל ציוד בתוכו, ונבדק תכופות על ידי סגל בית הסוהר.

עוד בכתב האישום מצוין כי זמן קצר לאחר רצח בתו, עוד לפני שנעצר, ניסה להתאבד. בנוסף, במהלך שהותו בכלא, ניסה גולדרינג לשים קץ לחייו מספר פעמים נוספות. בין היתר, הוא ניסה לתקוף את השוטרים והסוהרים, על מנת שהם יירו עליו בתגובה ויהרגו אותו.

גופתו של גולדרינג הועברה למכון לרפואה משפטית באבו כביר. בשב"ס מציינים כי הם חוקרים כיצד קרה שאל מול הסוהרים, הצליח עציר עם עבר של ניסיונות התאבדות להרוג עצמו.

"ישלם על הרצח בעולם הבא"

העיתון מעריב מביא הבוקר תגובות ממספר מקורבים לאסף ולליזה. עורך דינו של אסף גולדרינג, עו"ד גדי זילברשלג אומר שהוא שמע על המקרה מכלי התקשורת והודיע למשפחה, "הם קיבלו את זה בצורה קשה מאוד" והוסיף, "המקרה הזה מלמד שאסף היה בעל מצפון ולא יכל עוד לשאת את שעשה, היה ברור במצב שלו בעייתי והאפשרות שישים קץ לחייו הייתה קיימת".

בבית משפחתה של ליזה, אמה של נועה, התגובות נחלקו בין הלם לכעס, קרוב משפחה אחד אמר "עוד לא הצלחנו לעכל את הרצח הנורא ועכשיו גם זה קרה" גורם אחר בסביבת המשפחה היה סלחן פחות, "זה לא מפליא שאדם שרוצח ככה את בתו הקטנה בורח ככה מאחריות, זה לא מכפר על הרצח והוא ישלם עליו בעולם הבא".