כיפור תש"ע: כל החדשות שפספסתם

יום כיפור שעבר על עם ישראל היה סוער במיוחד: בכלא הדרים שבשרון שם קץ לחייו אסף גולדרינג שהואשם ברצח בתו בת ה-3 נעה. אסף טיפס על חומה בגובה של כשני מטרים וקפץ למותו. באירן, שוגרו במסגרת התמרון הצבאי במדינה, גם טילים ארוכי טווח שיכולים להגיע לכל נקודה בישראל

פעם בשנה מדינת ישראל מתנתקת מהכל: הפלאפונים מפסיקים לצלצל, המכוניות נשארות בחניה, ערוצי הטלוויזיה מראים את השקופית "שידורינו יתחדשו בצאת יום כיפור" ואפילו אתרי האינטרנט מפסיקים לעדכן.

אך למרות שאנחנו לא שומעים את החדשות, זה לא אומר שהן לא קורות. במהלך יום כיפור תש"ע אירעו כמה וכמה דברים, חלקם דרמטיים במיוחד: בישראל שם קץ לחייו אסף גולדרינג שהואשם ברצח בתו, ובעולם - אירן תירגלה שיגור טילים ארוכי טווח שיכולים להגיע לכל נקודה בישראל.

אסף גולדרינג התאבד

בעוד עם ישראל כולו ערך חשבון נפש, לקח איש אחד את משמעות החג צעד אחד נוסף. אושר לפרסום כי במהלך יום כיפור, אסף גולדרינג, שהואשם ברציחתה של בתו נעה בת ה-3 ז"ל שם קץ לחייו.

על פי מידע ראשוני שהתקבל, במהלך הפסקה בבית הכלא הדרים שברמלה, טיפס גולדרינג על חומה בגובה של כשני מטרים, קפץ ממנה ומת.

זו לא הייתה הפעם הראשונה שניסה גולדרינג להתאבד. כבר מספר פעמים בעבר, הוא ניסה לשים קץ לחייו בדרכים שונות. בין היתר ניסה גולדרינג לתקוף שוטרים וסוהרים, מתוך תקווה כי בתגובה לתקיפה יירו עליו ויהרגו אותו.

התרגיל האירני: שוגרו טילים ארוכי טווח

אירן תירגלה הבוקר שיגור שני סוגי טילים לטווח ארוך - כך מדווחת התקשורת המקומית במדינה. "אנחנו עדיין מחכים לתוצאות השיגורים בשביל לדעת אם הטילים פגעו במטרה", סיפר מפקד חיל האוויר האירני חוסיין סלאמה לערוץ המקומי במדינה פרס טיוי. "מדובר בטילים ארוכי טווח מסוג מתקדם שייצרו כוחות משמרות המהפכה".

שיגור הטילים הוא חלק מהתרגיל המכונה "הנביא הגדול 4" שהחל באירן אתמול. לדברי גורמים במדינה, במסגרת התרגיל שוגר גם טיל השיהאב 3, שיכול לפגוע במטרות במרחק של 1,300 ועד 2,000 ק"מ. גם הטיל מסוג סג'יל 2 בעל טווח דומה לשיהאב, שוגר במסגרת התרגיל.

הטילים שנוסו בתרגיל יכולים לפגוע בישראל, בחלקים מאירופה, ובבסיסים אמריקניים במפרץ הפרסי. "הטילים האירניים מסוגלים לפגוע בכל מקום שמאיים על אירן", התבטא בכיר במשמרות המהפכה לסוכנות הידיעות החצי רשמית של אירן - פרס ניוז.

האירנים ממשיכים להדגיש כי מטרת התרגיל היא "הגנתית בלבד", ומכחישים כל קשר בין עיתוי התרגיל לחשיפת המתקן הנוסף להעשרת אורניום במדינה. דובר ממשרד החוץ האירני הדגיש כי ניסוי הטילים תוכנן לפני זמן רב, ואינו קשור כלל לסערה התורנית סביב תכנית הגרעין.

מרקל תמשיך עוד קדנציה כקנצלרית גרמניה

תוצאות הבחירות הסופיות בגרמניה מאשרות כי קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל זכתה לקדנציה נוספת, ולרוב שיאפשר לה הקמת ממשלת מרכז-ימין חדשה.

לצד הניצחון הגדול של מרקל, מפלגת השמאל של הסוציאל-דמוקרטים תמצא את עצמה ככל הנראה באופוזיציה לאחר 11 שנים רצופות בממשלה. מדובר בכישלון הגדול ביותר של המפלגה מאז מלחמת העולם השנייה, עם 23% מהקולות בלבד. מפלגת השמאל התחייבה עם היוודע התוצאות להוביל אופוזיציה חזקה.

"הלילה אנחנו יכולים באמת לשמוח", אמרה מרקל המאושרת לתומכיה הנלהבים, "אבל עדיין יש עוד הרבה בעיות במדינה שצריכות עוד להיפתר". למעשה, המפלגה הנוצרית-דמוקרטית, שמרקל עומדת בראשה, לא ממש הלהיבה בבחירות, כאשר זכתה ב-33.8% בלבד מקולות הבוחרים. מי שבאמת הצליחה היא דווקא מפלגת הדמוקרטים-החופשיים, חסידי השוק החופשי, שהפתיעה עם 14.6% מהקולות. 

בהכנת הכתבה השתתף גלעד שלמור

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק