האלכוהול בילד היה פי 20 מהנורמה

ילד בן 13 כמעט מת בשל שתייה מופרזת של וודקה. חבריו טענו כי המדריכים שהיו איתם קנו בעבורם אלכוהול. הוא אושפז בבית החולים פוריה כשסכנה נשקפת לחייו, אך לאחר ייצוב מצבו, ישתחרר מחר לביתו

על האירוע המסורתי של צליחת הכינרת הבוקר, העיבה היעדרותו של אחד המשתתפים הצעירים. נער בן 13 מדרום הארץ, אושפז הלילה בבית החולים פוריה, כשהוא סובל מהרעלת אלכוהול קשה וכשסכנה ממשית נשקפת לחייו.

"הילד היה במצב של הכרה מעורפלת, על סף איבוד הכרה ותרדמת. בבדיקת רמת האלכוהול בדם גילינו רמת אלכוהול שעולה פי 20 מהנורמה", תיאר את מצבו של הילד מנהל מחלקת הילדים בבית החולים פוריה, ד"ר יהושע צרפין.

בליווי הורים ומדריכים, יצאו אתמול הצעיר וחבריו באוטובוס לכיוון טבריה. הילדים סיפרו כי בדרך עצרו בתחנת דלק, שם קנו בעבורם המדריכים בקבוק וודקה. במועצה האזורית שער הנגב, אליה משתייכת קבוצת השחייה, מכחישים בתוקף את הטענה כי המדריכים הם אלה שרכשו את המשקה החריף.

לטענתם, הילד הביא לעצמו את הבקבוק מהבית, וניצל כמה רגעים שהיה ללא השגחה, כדי לשתות לשוכרה.

המנהלת: אף אחד לא ראה שהילד שותה

מנהלת מחלקת הספורט של מועצה אזורית שער הנגב מחזקת את טענות המדריכים. "ממה שאני ביררתי", היא מספרת, "המבוגרים היו איתם ביחד כל הזמן, באזור שבו הילדים ישנו. כנראה שהילד הלך הצידה ואף אחד לא ראה את זה. ברגע שהם ידעו על כך ששתה הם טיפלו בזה".

החופש הגדול אמנם הסתיים אבל צריכת האלכוהול בקרב נערים צעירים ממשיכה להיות בכותרות. רק בתחילת השבוע נאנסה ונרצחה צעירה בת 15 בתום מסיבה, שעל פי חלק מהטענות, שתתה בה לשוכרה.

מחר ישתחרר הנער לביתו, אך במשטרה כבר בודקים, כיצד קורה שילד בן 13, הנמצא תחת השגחת מבוגרים, מצליח להשיג בקבוק וודקה ולשתות אותו, במה שנראה כמקרה של רשלנות או אולי אפילו חמור מכך.