זכרתם להזיז את מחוגי השעון?

שעון הקיץ הגיע לקיצו: בשעה 2:00 לפנות בוקר עם ישראל עבר לשעון חורף עם הזזת המחוגים שעה אחת אחורה. החדשות הטובות: צום קל יותר ורווח של שעת שינה חד פעמית. החדשות הרעות: פחות שעות אור ביממה - מה אתם מעדיפים?

ישנתם טוב הלילה? אחת לשנה מתאפשר לכל אלו שמתלוננים שאין להם מספיק זמן, ליהנות מ-25 שעות ביממה. בשעה שתיים לפנות בוקר ישראל עברה לשעון חורף. המשמעות היא שבשעה 2:00 לפנות בוקר הייתם אמורים להזיז את מחוגי השעון יזוזו שעה אחת אחורה, לשעה 1:00. עדיין לא עשיתם את זה? עכשיו זה זמן מצוין.

הבשורה הטובה כאמור היא שישנו שעה נוספת. הבשורה הרעה היא שתהיה פחות שעת אור, בשורה שיש בה גם פן חיובי לצמים ביום כיפור. כיוון שהצום מסתיים עם רדת החשיכה, הוא ייגמר גם כן שעה אחת מוקדם יותר.

שעון החורף יימשך עד 26 במרס 2010, בהתאם להחלטת הממשלה משנת 2005. למרות היתרונות שבמעבר לשעון החורף, רבים טוענים נגד קיצור הקיץ מוקדם כל כך ביחס לעולם. כך למשל קבוצה שהוקמה בפייסבוק, הקוראת להאריך את תקופת שעון הקיץ עד לאוקטובר.

מי שפתח את הקבוצה הזו הוא באופן מפתיע למדי השר סילבן שלום, העושה שימוש ברשת החברתית כדי לברר אם יקבל תמיכה ציבורית לנקיטת פעולה חקיקתית בנושא. למעלה מ-1,100 חברים הצטרפו עד כה לקבוצה של השר שלום, שטוען כי הזזת השעון לפני צום כיפור אינה הכרחית ועדיף להשאיר את שעון הקיץ כמו במדינות אחרות בעולם.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק