אביה של לאה ז"ל: "אל תסתובבו בחוץ בלילה"

מאות בני משפחה וחברים מספסל הלימודים הגיעו לבית העלמין באשקלון כלי ללוות את לאה דרנקין ז"ל בדרכה האחרונה. "סליחה שלא היינו שם כדי לעזור לך", ספדה לה מנהלת בית ספרה מול הקהל הדומע

מאות הגיעו אחר הצהריים ללוות את הנערה לאה דרנקין ז"ל בדרכה האחרונה. בבית העלמין באשקלון התאספו בני משפחה וחברים רבים כדי להיפרד מבת ה-15 שנרצחה באכזריות.

אביה של לאה, מרק, ביקש לנצל את האירוע הקשה ולהעביר בקשה אישית לנוכחים הצעירים. "המסר שלי הוא - אל תסתובבו בחוץ בלילה", אמר האב. "תקשיבו להורים שלכם כדי שלא יחזרו מקרים כאלה".

להלוויה הגיעו גם חבריה של לאה, מכיתה י' של בית הספר "אורט רונסון" שבאשקלון בו למדה. "אנחנו חיים בעולם לא נורמלי", ספדה לה מנהלת בית הספר אסתר אורן. "סליחה שלא היינו שם כדי לעזור לך". עם סיום ההספדים התאספו הנוכחים מסביב לקבר. אף אחד לא אמר מילה, אך הבכי נשמע היטב. לאה הותירה אחריה זוג הורים ואחות גדולה.

החשוד ברצח: "לא התכוונתי"

מוקדם יותר היום האריך בית משפט השלום באשדוד ב-12 ימים את מעצרו של ניקולאי דרושב בן ה-26, החשוד ברצח. בהחלטתה קבעה השופטת כי "עדיין לא ניתן לקבוע בוודאות את סיבת המוות עד תומה", וציינה כי נתיחת הגופה תצולם בווידאו ותשמש כראייה עתידית במשפט במידה שיוגש כתב אישום נגד דרושנקו בן ה-26.

דורושב עצמו אמר לפני תחילת הדיון: "אני מצטער, לא התכוונתי", ואחר כך הוסיף כי "זה פשוט קרה וזהו". בסיום הדיון הוא הוצא מאולם בית המשפט כשהוא ממרר בבכי. אביו של החשוד ליווה אותו לדיון בבית המשפט.

"הוא נלחץ - ולחץ על הצוואר שלה"

עורך דינו של דורושב מטעם הסניגוריה הציבורית, עו"ד גיל באייר, אמר כי "בשלב מסויים במהלך קיום יחסי מין היא החלה לגלות התנגדות. הוא ניסה לבעול אותה שלא בהסכמה, אבל כשהיא החלה לצעוק הוא נלחץ - ולחץ על הצוואר שלה חזק מדי". הסניגור הוסיף: "כל הדברים האלה ייבדקו בנתיחת הגופה".

אביו של החשוד ברצח אמר: "הוא אדם נורמטיבי, בנאדם טוב, עובד במפעל, נשוי עם ילדים. הילדים פה ואשתו בחו"ל. אני לא יודע בדיוק מה קרה. המשטרה הגיעו אלינו הביתה ולא אמרו כלום. שאלו אותי אם יש קשר בין הבן לבין הנרצחת, אמרתי שאני לא יודע. הוא לקח אותה טרמפ, ואני לא יודע כלום חוץ מזה".

דורושב הודה כבר אמש בפני חוקרי המשטרה כי חנק את הנערה בידיו ולאחר מכן לקח אותה לחולות ניצנים, שם כאמור קבר את גופתה. לאחר מעצרו הוביל החשוד את החוקרים למקום קבורתה.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק