חברה של לאה: "לא מאמינה שהחשוד שנתפס ביצע את המעשה"

אבל כבד ירד הבוקר על ביה"ס אורט אפרידר באשקלון עם קבלת הידיעה המרה על הירצחה של לאה דרנקין. "אני לא מאמינה שנראה אותה רק בתמונות", אמרה חברתה לכיתה. החשוד, שהודה אמש כי חנק את לאה וקבר אותה בחולות ניצנים, יובא הבוקר להארכת מעצר

בני כיתתה של לאה דרנקין בת ה-15, קיבלו הבוקר בתדהמה את הידיעה על מותה של חברתם שנרצחה ונקברה בחולות ניצנים. מותה הפתאומי של הילדה היפה מאשקלון היכה בתדהמה את מורי ותלמידי בית הספר "אורט אפרידר" שבו למדה.

חבריה מספרים על תלמידה יפה במיוחד, חייכנית וחברותית שלא היו לה שונאים. "אנחנו בשוק", סיפרה אחת התלמידות. "קשה להאמין שנראה אותה מעכשיו רק בתמונות". בדף הפרופיל שלה באתר "שעת השין" כינתה עצמה דרנקין כ"רווקה ומאושרת".

לשיעור הראשון של כיתה י'-8 בבית הספר אורט, הגיעה הבוקר פסיכולוגית. הפסיכולוגית דיברה על המקרה וביקשה מהתלמידים שישתפו בתחושותיהם. האתר "אשקלונים" דיווח שחברותיה הקרובות נותרו המומות ולא הפסיקו לבכות לרגע.

"מדובר במקרה חמור מאוד. הצוות החינוכי ותלמידי בית הספר כולם המומים", אמרה הבוקר מנהלת בית הספר, אסתר אורן. "אנחנו פועלים כדי לעזור לתלמידים לעכל את המידע הקשה הזה".

החשוד ברצח: אב לבת 8

חברתה של לאה, אניטה סורין, סיפרה כי החשוד ברצח הוא אב לילדה בת שמונה: "הוא היה איתנו במכונית והציע להחזיר את לאה לביתה". לדבריה, היא סירבה להצעה כיוון שהייתה שיכורה.

"עצרנו בחניה של היכל הספורט. כמה אנשים שתו שם. לאה נרדמה באוטו של הבחור והוא הציע לקחת אותה הביתה יחד אתי ועם עוד ידיד. לא יכול להיות שזה הוא". הדברים נאמרו בראיון לתכנית "נכון להבוקר" בגלי צה"ל.

משפחתה של לאה מסרבת לדבר עם התקשורת והסתגרה בבית הסבתא בעיר. לאה השאירה אחריה זוג הורים ואחות גדולה. הוריה של לאה ראו אותה לאחרונה ביום שלישי בערב, לפני שיצאה לבילוי ממנו לא שבה. בבוקר יום רביעי, דיווחו הוריה למשטרה על היעדרה.

החשד: חנק אותה למוות במהלך ויכוח

עם קבלת ההודעה, פתחה משטרת לכיש פתחה בחיפושים נרחבים תוך שימוש באיכון של מכשיר הטלפון הנייד שלה ובסיוע מסוק. בתום מספר שעות, כמעט יממה לאחר שנרצחה, נמצאה גופתה של לאה בגבעה 69 שבחולות ניצנים.

זמן קצר לאחר מכן נעצר החשוד ברצח, צעיר בן 26, שסיפר על ויכוח שהתפתח בינהם והודה כי חנק אותה בידיו עד שמתה. לאחר מכן לקח אותה לחוף הים ושם קבר את גופתה. הבוקר יובא החשוד ברצח לבית המשפט השלום באשדוד, שם תבקש המשטרה להאריך את מעצרו.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק