קשישים מחיפה ניסו להתאבד בגלל מחלת הבעל; האישה ניצלה

צוותי מד"א שהוזעקו הבוקר לרחוב השקט שבכרמל מצאו בני זוג בני 73 ו-72, שניסו לשים קץ לחייהם - ככל הנראה בשל הדרדרות במצבו של הבעל, שחלה בפרקינסון. מותו של הבעל נקבע והאישה פונתה לביה"ח במצב קל. השניים השאירו מכתב לילדיהם בו ביקשו סליחה על המעשה והסבירו: "לא רצינו להתאשפז במוסד סיעודי ולהיות נתמכים"

גופתו של הבעל נמצאה, האישה ניצלה. צילום ארכיון (חדשות 2)

ניסיון התאבדות כפול הבוקר בחיפה: גבר בן 73 נמצא מת, ואשתו בת ה-71 פונתה לבית החולים במצב קל. מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי השניים נטלו כמות גדולים של כדורים בגלל הדרדרות מצבו הרפואי של הבעל, והאפשרות שיהיה צורך להעבירו למוסד סיעודי.

בני הזוג מתגוררים בכרמל שבחיפה. צוותי מד"א שהוזעקו לדירה מצאו את הבעל ללא דופק, ביצעו בו פעולות החייאה ממושכות ונאלצו לקבוע את מותו. אשתו נמצאה מחוסרת ופונתה במצב קל לקבלת טיפול בבית החולים כרמל בעיר.

המכתב: "אין לנו ברירה"

מחקירת המשטרה עולה כי הבעל סבל ממחלת הפרקינסון ומצבו התדרדר לאחרונה מאוד. גם אשתו נטלה תרופות שונות. לבני הזוג שני בנים, אחד מהם מתגורר בארה"ב והשני בארץ. אתמול בערב ביקר הבן את הוריו עם אשתו, אבל דבר לא העיד על המעשה הנואש שיבצעו השניים, רק כמה שעות מאוחר יותר.

השניים בלעו כמות גדולה מאוד של כדורים והשאירו מכתב התאבדות לילדיהם. במכתב הם התנצלו על המעשה וכתבו לילדים "אין לנו ברירה". השניים הוסיפו כי הם לא רוצים להתאשפז במוסד, להיות סיעודיים ולהיתמך על ידי אחרים.