מות ילדי הזרים: מאבק על הקבורה

הורי הילדים שמצאו את מותם לאחרונה במחסני הילדים נאלצים להתמודד לא רק עם האבל - אלא גם עם הקושי להביא את ילדיהם לקבורה בישראל. במכון לרפואה משפטית עדיין ממתינות גופות של שני ילדים, והמאבק של הוריהם צפוי להיות קשה

"מחסן ילדים" בדרום ת"א (חדשות 2)

אחרי שורת מקרי המוות של ילדי עובדים זרים בגנים בדרום תל אביב, נאלצות המשפחות האבלות להתמודד עם צרה נוספת - הקושי שמציבות הרשויות להביא את ילדיהם לקבורה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כך לדוגמה, תינוקת שמצאה את מותה לפני כחודש באחד מ"מחסני הילדים", הגנים הצפופים יתר על המידה בדרום ת"א. הוריה נאלצו להמתין שבוע שלם עד שהצליחו למצוא מקום שיסכים לקבור אותה - וגם זה דרש מהם מאמצים רבים.

תחילה פנו ההורים האבלים למשרד הדתות, אך שם הפנו אותם לביטוח הלאומי, שאמרו להם לחזור למשרד הדתות. לבסוף, יחד עם אנשי ארגון מסילה, הם התקשרו לכל בתי העלמין הנוצריים בישראל, עד שהצליחו למצוא אחד בבאר שבע שהסכים לסייע להם.

הקושי המקומם הזה התרחש גם בשני מקרי המוות האחרונים של ילדי העובדים הזרים, שגופותיהם עדיין נמצאות במכון לרפואה משפטית באבו-כביר. אם להסתמך על מקרי המוות האחרונים צפויה להורים האלה דרך לא פשוטה עד שיצליחו להביא את ילדיהם למנוחה אחרונה.

בעקבות המוות של ילד חמישי בשבועות האחרונות, החליטה היום הממשלה להתערב ולהעביר תקציב מיוחד שיפתור את המצוקה הקשה. בישיבה שנערכה בהשתתפות נציגי משרד הכלכלה, הפנים והרווחה הוחלט להעביר מיליוני שקלים לעיריית תל אביב כדי להקים מסגרות מפוקחות לילדים.