בייבי בום בבית החולים ליס ליולדות בת"א: 50 תינוקות ביממה

בבית החולים שברו שיא שכמותו לא זוכרים שם: 50 תינוקות יפים, בריאם וצורחים נולדו בלילה אחד. ואיך הם מסבירים את זה? לפי ההשערה מדובר בתוצאות מבצע "עופרת יצוקה" בעזה שהתרחש לפני תשעה חודשים בדיוק. מזל טוב!

שיא בבית החולים ליס ליולדות נרשם הלילה: לא פחות מ-50 תינוקות נולדו ביממה אחת והפכו הרבה זוגות למאושרים. בבית החולים מעריכים כי אחת הסיבות לילודה הגבוהה החודש היא מבצע "עופרת יצוקה" בעזה, שנערך בדיוק לפני תשעה חודשים.

תמיד אומרים שבמלחמה יש רק מפסידים, וזה נכון, אבל לפחות דבר אחד טוב כנראה יצא ממנה: ילדים, והרבה. מדובר ב"בבייבי בום" שלא נראה כמותו בבית החולים. תשעה חודשים לאחר תום מבצע עופרת יצוקה, ניכרת העובדה שרבים העדיפו להישאר בבתים, ותוצאת החרדה הקיומית במהלך המבצע שאולי הובילה לקצב ההתרבות מוגבר.

"אני לא זוכר אף פעם שהתקרבנו למספר הזה", אמר לחדשות 2 באינטרנט ד"ר דוד פאוזנר, משנה למנהל בית החולים. "מלבד המבצע לא מצאנו סיבה אחרת לשיעור ילודה כה גבוה. באופן כללי יש מגמה של עלייה במספר הלידות, לא רק אצלנו בבית החולים. בשבוע שעבר עברנו את 40 הלידות במשך מספר ימים, אבל אתמול הגענו לשיא-50 לידות ביממה".

"רק הבוקר סיפרו לנו שאנחנו חלק משיא", סיפרה אושרת קונור אלינב, אמא של תומאס אריק. "אני מאמין שזה רק מזל אמר האב המאושר ריצ'ראד, "אני מאחל לו חיים ארוכים ומאושרים".

 בתחילת ספטמבר: בייבי בום בבית החולים סורוקה

בתחילת החודש דיווח בית החולים סורוקה כי תשעה חודשים עברו מאז ההסתגרות בבית במהלך מבצע "עופרת יצוקה", ואחת התוצאות של ההסתגרות הזאת היא: משפחות רבות מאזור הדרום שנשארו בבית במהלך המבצע - פשוט התרחבו.

"ישבנו בבית חודש-חודש וחצי, ועכשיו אנחנו פה 9 חודשים אחרי", סיפר קובי סימחוב, שבא לבקר את אשתו במחלקת היולדות בבית החולים "סורוקה" בבאר שבע. "כשיושבים בבית, אין הרבה מה לעשות, אז אולי עושים ילדים".

כן, זה קצת מביך לדבר על הרגע הספציפי, אבל מדובר בתופעה מוכרת שיש לה גם שם: "בייבי בום". גל עצום של לידות, הרבה מעל הממוצע, הן תוצאה של המתח וההסתגרות בבתים בזמן המלחמה, או בגלל נפילת המתח שאחריה.

זה קרה בארצות הברית ובאירופה אחרי מלחמת העולם השנייה, זה קרה כאן אחרי מלחמת יום כיפור, ועכשיו מתברר, שזה קרה גם בדרום הארץ במהלך מבצע עופרת יצוקה. והנה מתחילים לראות את התוצאות.

על פי נתונים שנאספו בבית החולים במהלך חודש אוגוסט השנה נולדו שם 1,200 ילדים, 150 יותר ממה שהיה בתקופה המקבילה בשנה שעברה. מדובר בעלייה של כמעט 10%.