בושה וחרפה: מי עושה כסף על הגב של גלעד שליט?

במטה למען שיחרורו של החייל החטוף גלעד שליט זועמים בעקבות מידע שהגיע אליהם לפיו צעירים, שכלל אינם קשורים למטה, מוכרים צמידים "למען" שיחרורו של החייל החטוף בתמורה לעשרה שקלים. "מי שעושה עסק סביב השם גלעד שליט - עושה מעשה נבלה", אומר יו"ר המטה. "הם מוכרים צמידים שעולים שקל בעשרה שקלים"

מי עושה כסף על הגב של גלעד? (רויטרס)

לעתים נדמה שאין גבול לציניות: פעילים במטה למען החייל החטוף גלעד שליט זועמים לאחר שגילו כי צעירים, שאין להם כל קשר עם המטה או עם משפחת שליט, עוברים בין דירות בצפון תל אביב ומוכרים צמידים "למען שיחרורו של גלעד שליט". ראוי להדגיש כי המוכרים אינם שייכים למטה, והכסף מהמכירות לא נאסף לצורך פעולות בנושא המאבק לשיחרור החייל.

מעדויות של עדי ראיה עולה כי הצעירים מציגים עצמם כחלק מהמטה לשיחרור שליט, כאשר למעשה הם לא פועלים בשליחות המטה או כל גורם אחר הקשור למשפחה. "הגיעו אלי הביתה שני צעירים וביקשו שאקנה צמיד למען גלעד שליט בעשרה שקלים", סיפר דורון, תושב צפון תל אביב.

"למכור באזור שלנו זה כל כך קל כי מדובר בבניינים רבי קומות, השם גלעד שליט פורט על הנימים הנכונים ואף אחד לא שואל יותר מדי שאלות", הוסיף.

מטה שליט: "השימוש בשמו של גלעד למטרת עסק - מעשה נבלה"

ראש המטה למען שחרורו של גלעד שליט, שמשון ליבמן, זועם על השימוש הציני הנעשה בשמו של שליט: "מי שעושה עסק סביב השם גלעד שליט זה מעשה נבלה", אמר לחדשות 2. "בפירוש אין קשר בין מכירת הצמידים לגלעד. ידוע לנו על היזם שפנה אלינו בעבר וסירבנו לקחת חלק בדבר, הצמידים האלה עולים שקל בלבד ומוכרים אותם בעשרה שקלים".

במטה מזכירים כי רק באתר הרשמי למען גלעד שליט ניתן לקנות חולצות עם קבלות, כאשר מטרת ההכנסות היא סיוע בהמשך המאבק למען שיחרור גלעד. "כל גורם הפונה למכור דבר מה בשמנו, עושה זאת על דעתו ומדובר בעבירה", הדגיש ליבמן.