סילבן והפייסבוק נגד שעון החורף

המחלוקת רבת השנים בין הדתיים לחילוניים סביב מועד החלפת שעון החורף לשעון הקיץ עוברת לפייסבוק. השר סילבן שלום יזם קבוצה שתבדוק אם תהיה לו תמיכה ציבורית כדי לפעול חקיקתית להאריך את שעון הקיץ. זה כמובן לא יקרה לפני מוצאי שבת הקרובה, בה נזיז כולנו את מחוגי השעון שעה אחת אחורה

היתרון של שעון החורף: עוד שעת שינה (חדשות 2)

הגשם כבר בירך אותנו בראש השנה, וסימן באופן רשמי את סופו של הקיץ. עכשיו גם השעון מתיישר לקראת החורף, ובמוצאי שבת הקרוב נזיז כולנו את המחוגים שעה אחת אחורה.

בלילה שבין שבת ה-26 לחודש לבין יום ראשון ה-27 יסתיים רשמית שעון הקיץ, ובשעה 02:00 בדיוק ניכנס לחצי החורפי של השנה. מי שיהיה ער בשעה זו יזיז את מחוגי השעון שעה אחת אחורה והשעה תהיה 01:00, מי שלא - פשוט ימשיך לישון שעה נוספת.

רוצים להשאיר עוד קצת את הקיץ

סוגיית מועד הזזת השעות נמצאת כבר שנים במחלוקת בין החילוניים לדתיים בישראל. הטענה העיקרית של תומכי שעון החורף עוד לפני כיפור היא כי שעון הקיץ גורם לאנשים להקדים לישון בערב ולהקדים לקום בבוקר, וכך מקשה עליהם את הצום.

אלא שמאידך, רבים לא אוהבים להחיל את שעון החורף כה מוקדם בשנה ולמעשה "לקצר" את הקיץ. כך למשל קבוצה שהוקמה בפייסבוק, הקוראת להאריך את תקופת שעון הקיץ עד לאוקטובר.

סילבן שלום נגד שעון החורף - בפייסבוק

מי שפתח את הקבוצה הזו הוא באופן מפתיע למדי השר סילבן שלום, העושה שימוש ברשת החברתית כדי לברר אם יקבל תמיכה ציבורית לנקיטת פעולה חקיקתית בנושא. "בעקבות פניות רבות שנעשו, החלטתי לפתוח את הקבוצה הזו, על מנת לקבל אינדיקציה ברורה יותר לגבי יחס הציבור לנושא", כותב סילבן.

למעלה מ-150 חברים הצטרפו עד כה לקבוצה של השר שלום, שטוען כי הזזת השעון לפני צום כיפור אינה הכרחית ועדיף להשאיר את שעון הקיץ כמו במדינות אחרות בעולם. שלום מציג עצמו כאדם שצם במשך כל חייו - ועם זאת לא רואה בסיבה זו כמספקת להחלפת השעון מוקדם יותר ולביטול שאר היתרונות הטמונים בשעון הקיץ.

"באירופה, שם יש פחות שעות אור, שעון הקיץ נמשך עד ל-25 באוקטובר ואילו בארה"ב עד ל-1 בנובמבר", כותב שלום, ומסביר שעיקר הסיבות להנהגת שעון קיץ הן מניעת תאונות דרכים, חיסכון עצום באנרגיה והגברת פיריון העבודה.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק