מחאת העובדים הזרים: מתבצרים על עגורן בגלל הלנת שכר

3 עובדים זרים מסין היו אמורים לחזור היום לארץ מולדתם, אך לאחר שלטענתם המעסיק שלהם לא שילם את משכורתם, הם לא התכוונו לחזור בידיים ריקות. הם התבצרו במשך שעות על עגורן בקריית אונו עד שהתרצו וירדו לקרקע. כוחות של מד"א ומשטרה שהגיעו למקום התכוננו לכל תרחיש אפשרי. צפו בסינים מתבצרים בשמיים

שלושה סינים עם עגורן גדול: עובדים זרים מסין שלא קיבלו את משכורתם החליטו הבוקר לא לוותר בקלות. הם פשוט עלו על עגורן בקריית אונו ולא היו מוכנים לרדת, עד שיקבלו את שמגיע להם. אחרי שעות ארוכות בין שמיים לארץ - הם התרצו וירדו לקרקע.

"עליתי למעלה על המנוף ופתאום ראיתי את שלושת הסינים", מספר אמיר, מנופאי באתר הבנייה ששאל את העובדים הזרים מדוע הם על העגורן. "סטופ עבודה, אנחנו רוצים כסף", הם אמרו לאמיר שהביא להם מים וקצת אוכל והודיע למנהל האתר.

לטענת העובדים הסינים, הקבלן שמעסיק אותם מלין את שכרם, ולכן הם התבצרו על העגורן באתר בנייה בקריית אונו. לדברי המשטרה, לא מדובר בפעם הראשונה שהשלושה נוקטים בצעד כזה. רק בשבוע שעבר התבצרו השלושה על מנוף בכפר סבא.

הפועלים הסינים, שאמורים לחזור היום לארץ מולדתם, טוענים שהמעסיק שלהם חייב להם משכורת בגין חודשים יולי ואוגוסט. המעסיק מצדו הסביר שמדובר בכספי פיקדון שנלקחו באופן חוקי ממשכורתם מדי חודש על מנת להבטיח שלא יברחו. לדבריו, ברגע שיסיימו את תהליך היציאה מהארץ - יקבלו גם את  הכספים האלה.

בזמן שהם היו בשמיים הפסיק הקבלן שמעסיק אותם את עבודות הבנייה, וכוחות של מד"א התפרסו בשטח והתכוננו לכל תרחיש אפשרי. אחרי שעות ארוכות הסכימו הפועלים לרדת רק לאחר שהובטח להם תשלום החוב.

תופעה חדשה?

הדרך של הסינים לדרוש את משכורתם אולי נראית לכם מקורית במיוחד, אך עם כל הכבוד על היוזמה והנחישות, העובדים האלה אינם הראשונים להתבצר בשמיים.

רק לפני כחודשיים עלו שישה עובדים זרים סינים והתבצרו על מנוף בגובה של 70 מטרים באתר בנייה בין צריפין לבאר יעקב. גם הם עלו למעלה בעקבות סכסוך עם הקבלן המעסיק אותם.

בפעם הקודמת המשבר בין הקרקע לאוויר נפתר לאחר שהקבלן הגיע למקום והסדיר את הסוגייה עם המורדים. גם הפעם הסיפור נגמר טוב, למרות שלקח לעובדים הזרים כמה שעות לרדת מהעגורן.