שש שנים אחרי: עמי אנקלביץ' נפטר

לפני שש שנים נחשף סיפורו של עמי אנקלביץ', חולה בניוון שרירים שהדהים את הרופאים בכך שהצליח להישאר בחיים, בסרטו יוצא הדופן של דני מנקין "18 קילו של אהבה". השבוע תוכנן ערב התרמה מיוחד לעמי, לגייס כסף שיעזור לו במלחמה במחלה. הערב הזה יתקיים - אבל לזכרו של עמי

עמי אנקלביץ', גיבור סרטו של דני מנקין "18 קילו של אהבה", הלך היום לעולמו ממחלת ניוון השרירים, כשהוא בן 41 בלבד.

אנקלביץ' חלה בסוג נדיר של המחלה, והרופאים הקציבו לו שש שנים בלבד לחיות. רק בשבוע שעבר שידרנו כאן כתבה על ההידרדרות במצבו - לקראת ערב להצלתו שאמור היה להתקיים מחרתיים. "אחת הסיבות שאני שרדתי עד היום הזה", אמר לנו עמי לפני כמה שבועות, "זה האהבה שלי לחיים. הסוד זה ליהנות מהחיים".

כשעמי נולד בארה"ב עם מחלת ניוון שרירים חמורה מסוג SMA 2, לא נתנו לו הרופאים יותר מכמה שנים לחיות. לפני כמה שנים, בגיל 34, החליט עמי - יחד עם הבמאי דני מנקין - לצאת לחפש את הרופא ההוא בארה"ב ולתת לעובדות לדבר. התוצאה הייתה סרט מפליא, חכם, מרגש ועצוב בו זמנית.

יותר משש שנים עברו מאז המסע המופלא ההוא, ומצבו של עמי התדרדר. הטיפולים הרפואיים הלכו והתייקרו, הרבה מעבר לסביר עבור מי שמקבל את משכורתו מהביטוח הלאומי. בימים הקרובים היה אמור להתקיים ערב התרמה מיוחד שנועד להציל את חייו של עמי, אלא שעבורו זה כבר היה מאוחר מדי.

הערב למען עמי שתוכנן למחרתיים ככל הנראה יתקיים - אך לזכרו.