למרות הגשם אלפים יצאו לטייל בארץ

הגשם לא עוצר את המטיילים: מאות אלפים גדשו את הפארקים והגנים הלאומיים ברחבי הארץ. תנועה ערה במיוחד של מטיילים נרשמה בהרי ירושלים ובאגמון החולה, שם נצפו העגורים הראשונים של עונת הנדידה. מאגף התנועה שבים ומזהירים את הנהגים לנקוט בזהירות רבה על הכביש בשל סכנת החלקה

הגשם ככל הנראה אינו עוצר את זרם המטיילים: אלפים פוקדים במהלך היום את הגנים והפארקים הלאומיים למרות הגשמים שהורגשו בכל רחבי הארץ. לאורך היום ימשיך לרדת גשם, שצפוי להיפסק רק מחר בערב.

כמאה וחמישים אלף בני אדם ביקרו במהלך החג באתרי הקרן הקיימת בישראל. האטרקציות המרכזיות: אגמון החולה בצפון ויער הסטף סמוך לירושלים. מקק"ל נמסר כי באזור יער בן שמן הורגשה תנועה ערה של מטיילים ורוכבי אופניים.

ובשמורות הטבע ובגנים הלאומיים ביקרו כ-250 אלף מטיילים. האתרים הפופולאריים בחג היו הגן הלאומי באשקלון, שמורת טבע עין גדי, גן לאומי כרמל, גן לאומי מצדה ושמורת טבע מערת הנטיפים. מרשות הטבע והגנים נמסר כי היום ביקרו באתרי רשות הטבע והגנים כ-35 אלף מבקרים. עוד כ-75 אלף מטיילים יצאו לשמורות הטבע ולגנים הלאומיים שבשטחים הפתוחים.

בצפון הארץ הציפו המטיילים את אגמון החולה, שם יכלו לצפות בעגורים הראשונים שהגיעו לבקר את בישראל במהלך עונת הנדידה. מזג האוויר בצפון התבהר מעט, כעת מעונן ושמשי לסירוגין והטמפרטורות נעימות ונוחות.

"הגשם לא הרתיע את המבקרים שיצאו לטבע, רבים לא נשארו לשבת על הספסלים ויצאו לטייל ממש", אמר לחדשות 2 שי סופר, הממונה על הבטיחות בקק"ל. "נראה שהגשם דווקא עשה אווירה מיוחדת כראוי לראש השנה".

גם מחר יהיה גשום

באזור הדרום הורגשה גם תנועת מטיילים קלה. האתרים המרכזיים בהם ביקרו הם יער שחרייה, בארי, נתיבות ופארק אשכול. המטיילים ממשיכים להגיע לאזורים אלו למרות הגשם שממשיך לרדת לסירוגין.

בשל הגשמים קוראים במשטרת התנועה לציבור לנהוג בזהירות ובהתאם לתנאי הדרך. הכבישים בכל רחבי הארץ חלקים ויש לשמור על מהירות מתאימה לראות ולמצב הכביש.

הגשם צפוי להימשך גם מחר. בצפון הערב ומרכזה ימשיכו טפטופים שצפויים להיפסק בשעות הערב. ביום שלישי יהיה מעונן חלקית עד בהיר ותורגש עלייה קלה בטמפרטורות.

חוגגים את השנה החדשה בטבע