גלעד שליט עוד חג בשבי - המשפחה במצפה הילה לא חוגגת

עם ישראל חוגג, אבל בבית משפחת שליט במצפה הילה לא ציינו את ערב ראש השנה, הרביעי בלי בנם החטוף. חברי מטה המאבק ערכו את הסעודה החגיגית מול בית רה"מ עם כיסא ריק לגלעד

בבית משפחת שליט במצפה הילה לא חגגו אמש את ראש השנה. סביב שולחן האוכל ישבו ההורים אביבה ונועם, יחד עם האחים יואל והדס. אבל חגיגה גדולה לא הייתה שם. ערב ראש השנה תש"ע הוא עוד יום שמצטרף לספירה האין סופית - עד שגלעד יחזור הביתה.

השבועות האחרונים לא קלים לבני משפחת שליט. למרות שהם חשים כי הם זוכים לאוזן קשבת מצד ראש הממשלה בנימין נתניהו והמתווך המיוחד חגי הדס, עם עובדה אחת אי אפשר להתווכח: כמעט חצי שנה אחרי שהוצגה הממשלה החדשה, גלעד עדיין לא בבית.

ראש מטה המאבק למען שליט, שמשון ליברמן, מסביר את החלטת המשפחה שלא לחגוג. "משפחת שליט לא מיואשת, אבל עייפה ממאמץ גדול וחשיפה", אמר. "היא החליטה להתכנס בבית".

רחוק ממצפה הילה, בירושלים, חברי המטה למען השבת שליט ערכו את ארוחת החג סמוך לבית ראש הממשלה ברחוב עזה. גם הם כבר התרגלו להיעדר מהארוחה החגיגית לצד בני משפחתם, גם הם לא מאמינים שעוד שנה עברה.

"מקווים שלא נעמוד פה בשנה הבאה"

"אנחנו מזכירים לממשלת ישראל כי זו השנה הרביעית ואנו מקווים שלא נצטרך לעמוד פה בשנה הבאה", אמר אמיר גולדשמיט, מראשי מטה המאבק. "אנו בני נוער לפני גיוס שמתגייסים לצבא לא רק כחובה, אלא גם בזכות, ומוכנים לשרת את המדינה בכבוד. נרצה לדעת שממשלת ישראל תעשה את כל המאמצים לפעול לשחרורנו במקרה שנחטף".

גולדשמיט הוסיף כי משפחת שליט מציינת עוד חג ללא בנם גלעד. "אין מה לחגוג, יש רק לצפות לעשייה ולהחזרתו המיידית של גלעד הביתה, למשפחתו", אמר.

גם השנה הציבו חברי המטה כיסא ריק ליד השולחן עבור גלעד.

הווידאופדיה: גלעד שליט