תיעוד: חילוץ מורכב של לכודים בתאונת דרכים

כבאי תחנת טבריה הוזנקו לאירוע מאתגר במיוחד: חילוץ לכודים מתוך כלי רכב שנמעכו בעקבות תאונת דרכים בכביש 90. "שני כלי הרכב היו ממש דבוקים אחד לשני", מתאר דובר שירותי כבאות והצלה בטבריה. בעזרת ציוד פנאומטי מיוחד חילצו הכבאים את 3 הפצועים והעבירו אותם לטיפול בבית החולים. צפו במבצע החילוץ המורכב

נהגים שהגיעו בשעות הערב לכביש 90 בין צומת בית זרע לבין צומת צמח בצפון, מצאו עצמם מול מחסומים שסגרו את הכביש ונאלצו למצוא דרכים חלופיות. כוחות רבים שפקדו את קטע הכביש השתלטו על הדרך בשל מבצע חילוץ נדיר של נפגעים בתאונת דרכים.

שלושה כלי רכב היו מעורבים בתאונה, שארעה סמוך לקיבוץ אפיקים. שלושה בני אדם נפצעו, אחד באורח בינוני, אחד באורח קל עד בינוני והשלישי באורח קל. אך מה שהפך את משימת פינוי הפצועים למורכבת ביותר בתאונה זו היה מצבם של הרכבים שנמעכו לחלוטין כתוצאה מההתנגשות ביניהם.

"קיבלנו קריאה על תאונה חזיתית בין שני כלי רכב", סיפר לחדשות 2 באינטרנט רס"ר דני אליהו משירותי הכבאות וההצלה של טבריה. "כשהגענו למקום ראינו כי רכב נוסף נפגע". לדברי אליהו, היה מדובר בחילוץ מורכב ביותר שלקח כ-40 דקות בשל מצבן הקשה של המכוניות המעורבות.

"הרכבים היו ממש דבוקים אחד לשני"

כוחות החילוץ וההצלה של טבריה שהגיעו למקום התחילו לפעול בעזרת ציוד פנאומטי מיוחד לפירוק הרכבים. "הכבאים שעמלו קשות כדי לפרק שני רכבים שהיו ממש דבוקים אחד לשני, התאמצו לפעול גם במהירות וגם בזהירות מירבית כדי למנוע פגיעה בלכודים", מספר דובר הכבאים.

כוחות מד"א שהוזנקו למקום סייעו לכבאים במשימה המורכבת ועקבו לאורך כל החילוץ אחר מצבם של הנפגעים. ברגע שהסתיים בהצלחה החילוץ, העניקו צוותי מד"א טיפול רפואי לנפגעים ומסוק שנחת במקום פינה אותם לבית החולים פוריה.