הזוכה בלוטו: ישנתי שעה בלבד

אין אחד שלא רוצה לדעת מי האיש שמאחורי המסכה שהתעשר בין לילה ב-40 מיליון שקל. אז זה מה שאפשר לגלות: הוא עצמאי בן 50 ממרכז הארץ. הוא השקיע בטופס 29 שקלים בלבד ובחר בתאריכי לידה ופטירה של בני משפחתו

הקץ לתעלומה, או לפחות לחלק ממנה: הזוכה המאושר בהגרלת ה-40 מיליון בלוטו הגיע הבוקר לבית מפעל הפיס כדי לאסוף את הפרס הגדול. במפעל הפיס מסרבים לנדב פרטים אודות זהותו של הזוכה, אך דבר אחד בטוח - חייו לא ישובו להיות כבעבר. 

אז מי זה הזוכה המאושר? מדובר בגבר בשנות ה-50 לחייו, בעל עסק עצמאי, אב לחמישה וסב לשישה. הוא מתגורר במרכז הארץ.

הוא רכש כרטיס טופס פשוט של 10 טבלאות בעלות של 29 שקלים בלבד. את המספרים הזוכים הרכיב מתאריכי פטירה וימי הולדת של בני משפחתו. את אותם המספרים הוא מקפיד כבר חצי שנה למלא – הפעם זה הלך לו, ובגדול. "האמנתי מאוד במספרים האלה והייתה לי תחושה שהם יביאו לי את המזל", אמר.

את דבר הזכייה גילה ביום שלישי כאשר צפה בהגרלת הלוטו בטלוויזיה. כשהבין מה קרה הסתובב בבית ואמר כלא מאמין: "יש לי שישה מספרים". ד', בנו של הזוכה סיפר: "ישבתי ליד אמא ובדקנו את הטפסים ופתאום אבא התחיל להגיד 'יש לי שישה מספרים'. בהתחלה בכלל לא התייחסנו ולפתע הוא אמר - יש לי שישה מספרים ועוד אחד חזק. עצרנו את בדיקת הטפסים והסתכלנו עליו, ומיד עברנו לבדוק את הטופס שלו וגילינו שאכן יש ברשותו את כל המספרים".

שינה מתוקה

הזוכה סיפר כי בעוד אשתו ובנו היטיבו לישון באותו הלילה, הוא עצמו ישן רק שעה אחת. לאחר החלטה משפחתית משותפת הגיעו הזוכה ובני משפחתו רק היום לפדות את כספי הפרס. "רציתי שהעניינים סביב ההגרלה והפרס יירגעו קצת והייתי זקוק ליום נוסף לעצמי על מנת לעכל את דבר הזכייה".

כשנשאל מה בכוונתו לעשות בכספי הזכייה, השיב כי כרגע הוא רוצה לעזור לילדים, ובעתיד יחליטו הוא ואשתו מה עושים הלאה. "אני לא מבקש הרבה", אמר. "בסך הכל אני חי בסדר. ביקשתי מאלוהים שייתן לי רק מיליון, ולכן לא רכשתי טופס דאבל לוטו. אני יודע שיכולתי לזכות ב-80 מיליון אילו רק הייתי רוכש דאבל, אבל אני מאושר ושמח בחלקי".

הגרלת הלוטו האחרונה נערכה ביום שלישי בלילה, אולם רק היום, יומיים לאחר פרסום המספרים הזוכים, הגיע הזוכה היחידי שניחש את כל שבעת המספרים. כעת ממתינים לזוכה בפרס השני, שזכה "רק" בחצי מיליון שקל.

אמנם קצת מפחיד להפוך למיליונר ביום אחד, אבל אנחנו ממליצים לזוכה השני לא להתמהמה יותר מדי. מעבר לסקרנות שלנו לגלות את זהותו, הספירה לאחור החלה מרגע ההודעה על המספרים הזוכים - את הפרס ניתן לאסוף רק בששת החודשים הקרובים. לאחר תקופה זו, לא ניתן יהיה לקבל את הפרס, והוא יישאר ברשות מפעל הפיס.

משרד האוצר מאיים לבטל את ההגרלה

אלו מכם שעדיין מחזיקים את הטופס בכיס האחורי של הג'ינס, מוזמנים לגשת ולבדוק את המספרים שעלו בגורל: המספרים הזוכים הם: 30, 21, 31, 25, 23, 33. ממפעל הפיס נמסר כי בשונה מארצות הברית, שם יש אפשרות לפריסת תשלומים של הפרס, בארץ הוא מתקבל בסכום אחד ולכן גם לשלם מס של 25% על סכום הזכייה - אשר ישאיר בידי הזוכה "רק" 30 מיליון שקלים.

בגלי צה"ל נחשף הבוקר כי במשרד האוצר זועמים על שיטת ההגרלה החדשה, שנכנסה לתוקף לפני שבעה חודשים. על פי הכללים החדשים, סיכויי הזכייה נמוכים יותר. משרד האוצר, על פי הפרסום, קורא למפעל הפיס לשנות את הכללים, ואף הציב אולטימטום - אם הכללים לא ישונו, הרישיון של מפעל לקיים הגרלות לא יחודש.

הכירו את האנשים שהפכו פתאום למיליונרים

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק