השנה יש תירוץ לא לנשק את הדודות

הנה משהו טוב שיצא לנו משפעת החזירים - הרופא ממליץ לנו לוותר על הנשיקות המשפחתיות כדי להימנע מהידבקות בנגיף. ויש עוד כמה המלצות לארוחה בטוחה. חג שמח ובריא

לא מתנשקים השנה (חדשות 2)

אתם בטח כבר צופים את הפגישה עם הדודים והדודות, החמים והחמות שלא פגשתם ממזמן, ואת מתקפת החיבוקים הלוחצים והנשיקות הרטובות בארוחת החג. טקס שללא ספק רבים מאיתנו רוצים להימנע ממנו. אבל בניגוד לשנים קודמות, הפעם יש לכם תירוץ טוב להתחמק מהנשיקות - שפעת החזירים.

כשסכנת המגיפה החזירית עוד לא התפוגגה מהאוויר, אחרי שהותירה אחריה כמה קורבנות, כדאי לשנן כמה כללי זהירות חשובים.

ד"ר אלון אידלשטיין, מומחה לרפואת משפחה ב"מכבי שירותי בריאות", ממליץ לבדוק עוד לפני שמתחילים עם הנשיקות והחיבוקים אם מישהו מקרובי משפחתנו היקרים שהגיעו לסעודת החג סובלים ממחלת השפעת או אפילו רק מאחד מתסמיניה. "גם אם מדובר בהצטננות קלה שלא נראית משמעותית, ההמלצה היא בכל זאת להסתפק בדרישת שלום קרירה יותר מהרגיל", ממליץ בחום הד"ר.

עוד מציע ד"ר אידלשטיין להקפיד לאוורר את החדר ולהשאיר לפחות חלון אחד פתוח במהלך הארוחה כדי שהאוויר בחדר יתחלף. מי שיפלוט לאוויר עיטוש או שיעול, חשוב מאוד שיכסה את הפה ואת האף במטפחת חד-פעמית וישליכה היישר לפח. ניתן לכסות את הפה גם באמצעות הזרוע או השקע הפנימי של המרפק, ובכך למנוע הדבקה דרך האוויר של היושבים סביבך.

שימו לב היטב שבמהלך הארוחה אתם משתמשים רק בסכו"ם, צלחות וכוסות שלכם, ולא של אחרים. אם הגעתם לצלחת הגשה של אוכל שלוקחים אותו עם הידיים, כמו פיצוחים או פירות, חלקו אותו לצלחות אישיות. ראו הוזהרתם - מספיק שיד נגועה בחיידקים נכנסה לצלחת כדי ששאר האורחים יימצאו בסכנת הדבקה.