האב שמואשם בהזנחת את בנו נגד מדינת ישראל

השבוע הואשם אב בהזנחה ממושכת של בנו בן ה-26 שנמצא לפני כמה חודשים כשהוא מתבוסס בצרכיו בביתו. בריאיון ראשון מדבר מספר האב על הבן שהפך מתלמיד מצטיין לשבר כלי, וטוען: פניתי לכל גורמי הרווחה – אך איש לא עזר

לפני תשעה חודשים התפוצצה הפרשה הזאת. בבית בהוד השרון מצאו חוקרי המשטרה צעיר בן 26 שוכב עירום על הרצפה. החדר היה מלא באשפה ושרידי מזון.

בשבוע שעבר הוגש נגד אביו כתב אישום המייחס לו עברת הזנחה. היום החליט האב לדבר, לספר איך הפך הבן שלו, תלמיד מצטיין, לנער הסובל מדיכאון קשה. לטענת האב, הפרידה מאשתו שברה את הבן. הוא החל לישון כל היום ומצבו הידרדר בהדרגה. "הוא איבד שליטה על הסוגרים פתאום. הוא היה אוסף את הצואה שלו ולוקח אותה ביד", מספר האב.

לדבריו, כל ניסיונותיו במהלך השנים למצוא לבנו מסגרת טיפולית לא צלחו. "אני אובד עצות, אני פונה למערכות - כלום.", הוא אומר. "מה יעשה הילד, ישתגע".

גם היום, בחצר הבית, יש עדות לעזובה שבה חי הצעיר. על פי כתב האישום שהוגש נגד האב, מאושפז הבן עכשיו במצב קטטוני בבית חולים פסיכיאטרי. הוא לא מתקשר עם הסביבה. "ריבונו של עולם, הוא שוכב לי מת-חי", הוא מספר בעצב. "אי אפשר, אנחנו לא יכולים". 

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק