חבילת חג לגלעד: מכתב ותפוח בדבש

גם את החג הקרוב צפוי החייל החטוף לציין בשבי החמאס. שיירת מיוחדת יצאה מביתו של גלעד עם חבילה ובה מזכרות מתוקות מבית: מכתב, ספר תורה ותפוח בדבש. ביום חמישי, בתקווה, יגיע המשלוח לידיו של שליט

מסע החבילה יוצא לדרך (גדעון וקנין)

חג נוסף ללא גלעד: הבוקר יצא לדרך "מסע החבילה" למען החייל החטוף. מטרת המסע היא להעביר לגלעד חבילה מיוחדת, ובה מסר מהוריו ומזכרות מהבית אשר לא ראה יותר מאלף ימים.

המסע יצא הבוקר מהיישוב מצפה הילה, וצפוי לעבור בכל הערים המרכזיות ברחבי הארץ. מכונית מיוחדת הנושאת את החבילה צפויה להגיע למחסום ארז ביום חמישי, ומשם, בתקווה, לידיו של גלעד.

למשלוח צורפו ספר תורה, מכתב מהוריו של גלעד נועם ואביבה שליט, ומספר סמלים של חג שיזכירו לחייל את הבית, כמו תפוח ודבש.

האזרחים עושים שלום

"יש הרבה תגובות, אנשים שצופרים לנו בדרך ומחזקים אותנו, רואים שיש אכפתיות", מספר אמיר גולדשמיט, צעיר לפני גיוס ופעיל למען שחרורו של שליט. גולדשמיט שיצא הבוקר ברכב הנושא את החבילה המיועדת לגלעד, הוסיף כי לאורך הדרך הם נתקלים בתמיכה רבה אנשים בהם הם נתקלים לאורך המסע.

"ממשלות עושות הסכמים אך אזרחים עושים השלום", אמר הבוקר לחדשות 2 באינטרנט יואל מרשק, רכז אגף המשימות של התנועה הקיבוצית. לדבריו, יש לאזרחים את הכוח לרכך את האדמה והקשר עם הצד השני, ועל ידי כך להביא לשלום בין שני הצדדים.

ביום רביעי צפויה להיערך עצרת הזדהות ראשונה מסוגה, סמוך לקיבוץ נחל עוז, לצד גדר המערכת. בעצרת ישתתפו מפגינים משני צידי הגדר, הצד הישראלי והצד הפלסטיני. בצד הישראלי יגיעו פעילי "צבא החברים של גלעד שליט" לתמוך בהעברת החבילה, בעוד שבצידה השני של הגדר יעמדו משפחות אסירי חמאס, המעוניינים גם הם להעביר חבילות לבניהם הכלואים בישראל.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק