המכתב האחרון של אילן רמון לבנו: "תשמור על עצמך"

רגע לפני שהמריא עם המעבורת קולומביה לטיסה ממנה לא שב, כתב אילן רמון לבנו אסף: "ילד בכור שלי, תסתכל כל ערב לשמיים ותרגיש אותי מסתובב שם קצת רחוק - אבל קרוב, קרוב בלב!". מכתבו של האב לבנו מסתיים במילים: "תשגיח על עצמך, על אמא ועל כל האחים שלך". המילים הללו מקבלות היום משמעות טראגית במיוחד

ככל שנוקפות השעות מאז היוודע האסון על מותו של סרן אסף רמון, שנהרג במטוסו שש שנים אחרי מות אביו, מתגלות עוד ועוד עדויות על יחסיהם הקרובים של האב והבן, המקבלות היום משמעות טראגית במיוחד.

בתמונה שצולמה בחודש ינואר 2004, אסף רמון בן ה-16 ניצב ליד תמונתו של אביו, ובה הקדשה מיוחדת שכתב האב לילד שהמשיך את החלום, רגע לפני שהמריא עם המעבורת קולומביה לחלל - טיסה ממנה לא שב.

"אסף, ילד בכור שלי, תסתכל כל ערב לשמיים ותרגיש אותי מסתובב שם קצת רחוק - אבל קרוב, קרוב בלב!", כתב האב לבנו הבכור. אוהב אותך חמוד שלי ומתגעגע! תשגיח על עצמך על אמא ועל כל האחים שלך, אבא!".

התמונה, שצולמה בטקסס לפני המראת ה'קולומביה', פורסמה על ידי סוכנויות הידיעות לאחר שאסף ניצל מתאונת מטוס בחודש מרץ האחרון. אז היו הכותרות בנוסח "למרבה המזל הבן ניצל וימשיך במסלול להגשמת החלום של האב". היום כבר מופיעות בכלי התקשורת כותרות אחרות לגמרי.

אסף רמון הותיר אחריו אם, רונה, שני אחים ואחות קטנה. יהי זכרו ברוך.

אסון רמון - סיקור מיוחד:

מאות באו לנחם את משפחת רמון

אין נחמה: האסונות של רונה רמון

עדי ראייה להתרסקות: "ראינו כדור אש"

מפקד חיל האוויר לשעבר: "אסף נכנס לבלק אאוט"

הראיון האחרון של אסף: "אני לא רק הבן של אילן"

הגורל היכה פעמיים במשפחת רמון

התמונות האחרונות של אסף רמון

הווידאופדיה: אילן רמון

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק