כבאים נטשו תחנות: שהמשטרה תכבה

הכבאים מוחים על הכוונה לקצץ בתקציבם במלוא הכוח: בדרום נטשו כבאים את התחנה, בכביש ירושלים-ת"א הם העמידו כבאיות שחסמו את התנועה. המשטרה הזמינה גרר, והכבאים הבהירו: השריפות היום על אחריות המשטרה

זה ממש לא יום לשריפות היום: כבאיות רבות חסמו הבוקר את כביש ירושלים-תל אביב בשני הכיוונים במחאה על הכוונה לקצץ בתקציב שירותי הכיבוי. במשטרה עצרו כמה מהמפגינים ובשירותי הכיבוי מאיימים: השריפות מעכשיו הן על אחריות השוטרים.

הכבאים טוענים כי במצבם התקציבי הם אינם יכולים לספק את הביטחון הנחוץ לתושבי ישראל, ולכן יצאו למחאה באחד העורקים המרכזיים של מדינת ישראל - כביש ירושלים תל אביב. עשרות כבאיות עשו הבוקר את דרכן מתל אביב לירושלים, וגם בכיוון הפוך, והאטו את התנועה - עד לעצירה מלאה.

בכביש נוצרו פקקי ענק, ש"זלגו" גם לכביש 443 וכביש 6. הכבאים ניסו לחסום את התנועה לחלוטין, ואף לנטוש את הכבאיות על הכביש המוביל לבירה סמוך לצומת לטרון.

סמוך לצומת לטרון נערכו עימותים בין כמאה כבאים לשוטרים השניסו להשתלט על המחאה ולאפשר את תנועת המכוניות. הכבאים החזיקו שלטים עם כיתובים כגון "אנחנו משחקים באש" ועל הכבאיות שהוחנו על הכביש נכתב: "בת 30 ומקרטעת".

כ-30 כבאים נטשו את הרכבים וצעדו ברגל לכיוון הבירה. באזור שער הגיא המתינו להם כוחות מג"ב ויס"מ אשר מנעו מהם את המעבר. "אנחנו לא מבינים את המשטרה", אומרים בשירות הכבאות.  "במקום לשמור על הסדר הם נלחמים בנו. המאבק הזה הוא למען ביטחונם של אזרחי ישראל".

המשטרה החליטה לגרור את כל הכבאיות שחוסמות את הכביש, ובשירותי הכיבוי זועמים. "אם תתרחש שריפה גדולה בישראל - האחריות תהיה על משטרת ישראל", אומרים הכבאים. במקביל, בעקבות מעצר חבריהם בצומת גורל, בסמוך לבאר שבע, נטשו הכבאים את התחנות באזור הדרום.

שער הגיא בידם

"את שער הגיא חסמנו", עדכן להב אבי קורדובה, דובר ארגון הכבאים את חדשות 2 באינטרנט. "הכבאים נוטשים את כלי הרכב בלטרון וממשיכים בתנועה רגלית לכיוון ירושלים".

ההפגנה לא קיבלה את אישור המשטרה, אך הכבאים מוחים בכל זאת על פעולת לובשי המדים הכחולים. "אנחנו לא מצפים לסולידריות מהשוטרים, אבל מצפים לזכות הלגיטימית למחות", אמר קורדובה.

הכבאים מציינים כי המאבק הוא לא על כסף, אלא על היכולת שלהם למלא את עבודתם. "כבר עכשיו אנחנו לא מסוגלים לספק את הביטחון הנדרש, ורוצים לקצץ עוד 15% מתקציב שירותי הכבאות", אומר קורדובה. " יש בישראל רק כבאי אחד על כל 10,000 תושבים, צי הכבאיות הוא מהישנים בעולם וכך גם כמות התחנות. יש תחנות אותן מאייש רק כבאי אחד בשכר".

רכבת איטית

ואם תנסו את הרכבת במקום את הכבישים, יכול להיות שגם שם תתעכבו. בשל בדיקות בכל הקרונות מהסוג של הקרונות שירדו מהפסים בשבוע שעבר, הופחתה מהירות הנסיעה של הרכבות למהירות של 80 קילומטרים בשעה.

עם זאת, ברכבת ישראל מעדכנים כי לא נרשמו שיבושים חריגים, למעט העומסים האופייניים ליום ראשון בבוקר.

מדינה תקועה - סיקור מיוחד

שביתה ברשויות המקומיות: כל הפרטים

הרכבות נוסעות לאט במיוחד

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק