ניצול השואה ישרוד את הבירוקרטיה?

משה דודוב מנהל את המלחמה האחרונה של חייו: לשכנע את הממסד לממן לו את ההסעות לטיפול הרפואי שהוא מקבל נגד הסרטן. אם הכסף לא יגיע – הוא ימות

משה דודוב היה קרוב למוות יותר פעמים מרוב האנשים. הוא היה קרוב למוות בשואה, כשהנאצים רצחו את בני משפחתו ורק הוא ניצל, והוא היה קרוב למוות במלחמות ישראל, שם שירת בצבא כמפקד טנק גם בסדיר וגם בקבע, אבל כל זה לא הרג אותו.

מה שמאיים להרוג את משה עכשיו, זה שאין לו כסף למונית. כי משה דודוב חלה בסרטן, והוא צריך שמונית תיקח אותו לטיפולי ההקרנות שלו, אבל אין לו איך לממן את העלות, ומחלקת הרווחה אומרת שאולי תשלם חלק, וקופת חולים אומרת שאולי תשלם חלק אחר.

ממשיך להילחם

אבל כולם מושכים אותו, ומשגעים אותו, ודוחים אותו. בלשכת הרווחה כועסים. הם טוענים כי משה לא הגיש את הטפסים בזמן, ושהוא בכלל מקבל סיוע בשכר דירה. והכי חמור, שהוא ניסה לפרוץ את דלת לשכת הרווחה.

למרות הכאבים העזים וההשפלה, משה מאוד רוצה לחיות. והשבוע, עם הכסף מהשכנה ומהעירייה וקצת מפה וקצת משם, הוא הצליח להגיע לשלושה טיפולים.

נכון שטפסים הם עניין חשוב וסדר צריך להיות כאן, אבל אם יש משמעות למושג רווחה, משה, ניצול השואה, החולה, העני והעצוב, הוא האיש שזכאי לה, לרווחה הזאת.

תגובת עיריית אשקלון: "המשפחה פנתה למחלקת הרווחה בעיריית אשקלון לפני שלושה חודשים, בבקשה למימון נסיעות לבית-החולים. מר דודוב נתבקש אז להביא אישורי הכנסה ואישורים רפואיים. בחודש יולי האחרון הגיע אלינו מר דודוב, אך שוב לא היו ברשותו כל המסמכים".

"רק השבוע הביא מר דודוב אישור על עריכת טיפולי ההקרנה, אולם לא היו בידיו קבלות על הנסיעות במונית. מיד עם קבלת המסמכים ועל אף העדר קבלות אישרנו את הסיוע והעברנו איליו ביום שלמחרת המחאה על סך אלף שקלים".

כל מי שמעוניין לתרום או להתנדב לעמותה לעזרה לניצולי שואה מוזמן להתקשר לטלפון 03-5257888.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק