מטען חסם את כביש 6 - אין פיצוי

עשרות נהגים נתקעו לפנות בוקר אחרי שיירה מאורגנת מראש, עם ליווי משטרתי, שנסעה במהירות איטית במיוחד עם מטענים כבדים בכביש האגרה. זמן הנסיעה הוכפל, אך אף אחד לא יפוצה. מפעילת הכביש: נתבע את המובילים. צפו בתמונות מהפקק

רוב הנהגים שנסעו הלילה בכביש 6 חלמו על דבר אחד - לחלום במיטה שלהם כמה שיותר מהר. במקום זה הם נתקעו במשך שעה ארוכה בפקק ארוך בגלל שיירת משאיות עם מטען חורג שחסמה את הכביש - ואף אחד לא יפצה אותם על הזמן והכסף שאבדו.

בין חצות ל-1:00 לפנות בוקר נסעו באיטיות בכביש האגרה בשיירה שתי משאיות, שעליהן מכלי ענק, שחסמו שני נתיבי תנועה מדרום לצפון לאורך החלק המרכזי של הכביש - בין מחלף בן-שמן לניצני עוז. את השיירה ליוו ניידות משטרה.

ואם בשיירה המעצבנת הזו לא היה די, בחלק נכבד ממסלול הנסיעה בוצעו עבודות בכביש, שחסמו לסירוגין את נתיב התנועה הנותר. הנהגים העייפים שהשתרכו מאחור מצאו עצמם זוחלים באיטיות בכביש, כשהתנועה מגיעה פעמים רבות גם לכדי עצירה מוחלטת - לא ממש מה שקיוו הנהגים לעשות בכביש המהיר של המדינה באישון לילה.

הנסיעה בתנאים האלה ארכה יותר משעה וחצי. ביום רגיל היא נמשכת כמחצית מהזמן.

התנצלות וזהו

נהגים זועמים שהתקשרו בזמן אמת למוקד של כביש 6 שמעו ממוקדנית מרכז הבקרה כי הנושא בבדיקה, וכי אנשיהם מנסים לשכנע את המשטרה לעצור את השיירה בצד הדרך. ואכן, ניידת סיור של כביש 6 הגיעה לראש השיירה הארוכה וניסתה לדבר ללב השוטרים. אבל השיירה המשיכה להזדחל באיטיות.

מלבד עצבים וזמן, איבדו עשרות הנהגים הזועמים גם כסף על נסיעה בכביש שאמור להיות מהיר. הנסיעה בתשלום על כביש האגרה ארכה עבור נהגים רבים הרבה יותר מאשר הנסיעה חינם בכבישי מע"צ. כמעט מיותר לציין כי על השלטים האלקטרונים שמוצבים בכניסות לכביש לא הופיעה כל הודעה על הפקק הארוך.

מחברת דרך ארץ, מפעילת כביש 6, נמסר בתגובה כי "חברת ההובלות פעלה בניגוד להיתר מפורש שניתן לה לשינוע המטען החורג, דבר שגרם להאטה בתנועה ל-20 דקות בלבד. מרגע שההאטה זוהתה, הודענו לתחנות הרדיו המדווחות על עומסי תנועה".

ומה עם פיצוי כספי, אתם בוודאי שואלים את עצמכם, שכן מדובר בכביש שמשלמים עבור הנסיעה המהירה בו, לא האיטית. תשכחו מזה. בחברה מאמינים שהתנצלות במילים מספיקה. "אנו מודעים לחוסר הנוחות שנגרם לנוסעים בכביש, ומתנצלים על כך", אומרים בחברה. "נפעל במישור המשפטי נגד החברה". רק את הנהגים הם שכחו.

 הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק