אחרי המזרן: 80 אלף שקל במסכות

אזרח שהחביא עשרות אלפי שקלים בערכות האב"כ המשפחתיות מסר אותן למיחזור - עם הכסף. חיילי פיקוד העורף מצאו 27 אלף שקל, והתקשרו לעדכן את בעליהם. הוא עדיין הפסיד פחות מהאישה שאיבדה מזרן עם מיליון שקל

אוצר בערכה. המסכה והכסף שנמצא (משטרת ישראל)

אחרי שדיווחנו לכם על המזרן שהוחבאו בו מיליון שקלים ואבד, תופתעו לשמוע על מקום משונה אף יותר ששימש כ"בנק" - ערכות אב"כ: חיילי פיקוד העורף גילו יותר מ-27 אלף שקלים באחת המסכות שהגיעה למפעל המיחזור. חקירת המשטרה גילתה כי זהו רק קצה הקרחון.

האירוע התרחש במפעל מיחזור מסכות הסמוך לבסיס פיקוד העורף ברמלה. במהלך עבודתם השוטפת, גילו לפתע החיילים את הסכום העצום בתוך אחת מערכות האב"כ. רגע לפני שמיהרו בשמחה לשקם, החליטו החיילים להתקשר למשטרה ולנסות לאתר באמצעותה את בעלי הממון.

בלשי תחנת המשטרה רמלה הצליחו לאתר את האדם ששמו היה רשום על הערכה. בשיחה עמו התברר לשוטרים כי האיש, תושב שדרות בשנות ה-40 לחייו, צבר סכום של 80 אלף שקל במזומן אותו פיזר בין ערכות האב"כ המשפחתיות.

"המסכות נאספו במסגרת מבצע 'מבית לבית' של פיקוד העורף", סיפר רב-פקד אלי מוסרי סגן מפקד תחנת רמלה לחדשות 2 באינטרנט. "ככל הנראה אשתו של האיש לא ידעה שהוא החביא את הכסף בערכות, ומסרה לחיילים את המסכות יקרות הערך".

בעל הממון צפוי להגיע היום לתחנת המשטרה ברמלה ולאסוף את הסכום המכובד. במשטרה מקווים כי גם שאר כספו האבוד יימצא בדרך זו או אחרת. 27 אלף שקלים זה אמנם לא 80 אלף שקלים, אבל זה בכל זאת משהו שיכול לתת לאזרח חסר המזל קצת חמצן.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק